Skip to main content

1177

Agroturystyka Grobla - Gospodarstwo Agroturystyczne "Kardynał"


Opis

Agroturystyka Grobla w Klukach będąca częścią Gospodarstwa Agroturystycznego „Kardynał” znajduje się w powiecie bełchatowskim w pięknych okolicznościach przyrody. Trafimy tu drogą prowadzącą z Kluk w stronę Parzna (1km od trasy nr 8 Warszawa – Wrocław).

Mijając dużą ścianę lasu naszym oczom ukazuje się iście afrykańska sceneria: duże słomiane parasole wyrastające nad obszernym rozlewiskiem. Po drugiej stronie ulicy zlokalizowany jest prawdziwy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, który już od 2000 roku poszerza i rozwija swoją infrastrukturę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bogata gastronomia, bar i grill, gdzie można zjeść pyszną, świeżą smażoną rybkę (pochodzącą ze stawów Grobli bez dodatków chemicznych i konserwantów), lody, frytki lub skosztować różnych gatunków alkoholi.

Podczas weekendów organizowane są potańcówki oraz koncerty w rytmach muzyki tanecznej zarówno dla młodszych jak i starszych gości. Amatorzy wędkowania mają możliwość wykupienia zezwolenia. Obok oczka wodnego znajduje się plac zabaw dla dzieci i sztuczny mały wodospad, którego kaskady wodne przedzierają się przez skalniaki. Biegają po nich dzieci, które również znajdą moc atrakcji dla siebie (dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na kucykach, strefa gier). Przed wejściem do gospodarstwa w mini ogrodzie botanicznym stoi bujana ławka, dalej drewniane rękodzieło: rzeźby i studnia. Nieco dalej widać charakterystyczną dla Grobli konstrukcję drewnianych pomostów umieszczonych na wodzie, wzdłuż których spacerują goście. Po tafli stawu pływają łabędzie i kaczki. Gdy spojrzymy w niebo na pewno dostrzeżemy bociana. Powierzchnia całego obiektu wynosi 100 hektarów. Na miejscu obszerny, bezpłatny parking samochodowy, znajdujący się przy stawach hodowlanych.

Nasi Goście mają możliwość wykupienia noclegu (70 miejsc) w jednym z 12 domków stojących na terenie ośrodka

– 3 domki letniskowe są 3 osobowe, a pozostałe 9 całoroczne – 7 osobowe.

Domki wyposażone są między innymi w:

- aneks kuchenny+ kuchnia gazowa,

- łazienkę z prysznicem,

- telewizor, lodówkę.

W sezonie letnim trwającym od maja do listopada zapewnia wiele ciekawych atrakcji m.in: smażalnia ryb (naszą specjalnością jest pstrąg i karp) łowisko bankiety, dancingi, imprezy okolicznościowe.

W naszej agroturystyce prowadzone jest Gospodarstwo Rybackie, w którym podstawowym gatunkiem hodowanym jest karp oraz ryby dodatkowe takie jak: szczupak, lin, karaś pospolity i srebrzysty, tołpyga, amur, sum. Prowadzimy hodowlę karpia królewskiego w cyklu trzyletnim, według metody Tomasza Dubisza. Ryby hodowlane karmione są wyłącznie na naturalnych paszach (głównie pszenica, jęczmień i pszenżyto) pochodzących z krajowej produkcji. Całość hodowli karpia sprzedawana jest na rynku lokalnym, częściowo także trafia do naszej smażalni. Gospodarstwo Rybackie posiada numer weterynaryjny oraz pozwolenie wodno-prawne. Na obiekcie ustanowiony jest także obręb hodowlane. Dysponujemy specjalistycznym transportem do przewozu żywych ryb. Posiadamy Certyfikat Najwyższej Jakości Karpia Królewskiego wydany przez Związek Producentów Ryb oraz Certyfikat „Jakość Tradycja”.

Dodatkowo na terenie gospodarstwa usytuowane jest łowisko, gdzie wędkarze mogą spróbować swoich sił w niełatwej sztuce wędkowania. Na łowisku obowiązuje zasada ZŁÓW i WYPUŚĆ oraz BEZWZGLĘDNY ZAKAZ ZABIJANIA I ZABIERANIA RYB.

Grobla przez wielu naszych Gości została mianowana jednym z najlepszych miejsc na odpoczynek w województwie Łódzkim.

Serdecznie Zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 798 639 189
tel.+48 606 141 199
tel.+48 698 048 491

Adres

Grobla 1
97-415 Kluki
Łódzkie, Powiat bełchatowski

Displayed: 573 - Agroturystyka

Lokalizacja

Grobla 1 - 97-415 Kluki - Łódzkie, Powiat bełchatowski