- Home
- Ogłoszenia
- Agroturystyka
- Pod Wysokim Niebem
Popularne
ID ogłoszenia: 1222
Pod Wysokim Niebem
Informacje o obiekcie
-
Pokoje:Pokoje czteroosobowe, Pokoje pięcioosobowe i większe
-
Atrakcje lokalne:Wycieczki rowerowe, Spływy kajakowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Stoki Narciarskie, Sauna/Bania, Centrum Fitness, Parki Wodne, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Muzeum, Wystawy, Targi, Park narodowy, Parki krajobrazowe
-
Udogodnienia w pokoju:Taras, Widok, Kominek, Kuchnia / Aneks kuchenny, Zmywarka, Lodówka, Wanna/Prysznic, Suszarka, Ekspres do kawy, Czajnik elektryczny, Mikrofalówka
-
Udogodnienia:Internet bezprzewodowy (wifi), Sauna/Balia, Zwierzęta domowe są akceptowane, Parking
-
Wyżywienie:Bez wyżywienia
-
Atrakcje w okolicy:Rowery, Jazda konna, Piesze wycieczki, Stoki narciarskie, Wycieczki krajoznawcze, Produkcja wyrobów lokalnych, Park Narodowy
Opis
Zapraszamy Państwa do malowniczej wsi Wysokie w Beskidzie Wyspowym, położonej w gminie Limanowa.
Powiat limanowski słynie z licznych atrakcji turystycznych zarówno związanych z przyrodą jak i zabytkami architektury. Wśród miejsc, które pod tym względem zasługują na szczególną rekomendację, są między innymi całoroczne trasy rekreacyjno-sportowe w rejonie Góry Mogielica, Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawie, Krzyż Milenijny na Miejskiej Górze, Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz Opactwo Ojców Cystersów w Szczyrzycu. Godne polecenia są również najcenniejsze zabytki historii tej ziemi: drewniane kościoły w Łososinie Górnej, Łukowicy, Kamionce, Słopnicach i Dobrej.
W tym pełnym atrakcji zakątku Polski znajduje się nasza ponad stuletnia klimatyczna lachowska chata. W dużym, starym ogrodzie, w otoczeniu lasu znajduje się tradycyjna, drewniana chata, która ma ponad sto lat i dlatego staraliśmy się zachować klimat dawnych czasów. Większość rzeczy zrobiliśmy sami wykorzystując stare deski, odnawiając wiekowe przedmioty, buszując po targach staroci i okolicznych stodołach.
Na parterze znajduje się salon ze starym łóżkiem pełniącym funkcję sofy oraz stołem do biesiadowania, w pełni wyposażona kuchnia z mniejszym stołem i mnóstwem starych przedmiotów, łazienka z prysznicem oraz sypialnia z dużym podwójnym łóżkiem i rozkładaną dwuosobową sofą. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie: cztero- i sześcioosobowa. Do tego łazienka z prysznicem i biblioteczka. Dom jest dobrze ocieplony z centralnym ogrzewaniem, choć dla klimatu można rozpalić również w kominku. Kuchnia pozwala na przygotowanie samemu posiłków (płyta indukcyjna, mikrofalówka, toster, blender, opiekacz, zestaw naczyń i garnków, zmywarka). Wiejskiej sielanki dodaje stary piec chlebowy, warzecha, łopata do chleba, makutra, maselnica i bogactwo młynków. Mamy też tutaj stół będący prezentem ślubnym - naszej babci od jej rodziców. Zaprzyjaźniamy się z sąsiadami, dlatego chętnie pomożemy ze zdobyciem wiejskich smakołyków.
W ogrodzie można upichcić coś na grillu lub rozpalić ognisko. Dla dzieci zbudowaliśmy osobny domek z dużym balkonem z widokiem na las. Są też huśtawki, hamaki, fajne drzewa do wspinania oraz domowy kącik z grami, książkami i puzzlami. W sąsiedztwie pasie się dużo różnych zwierząt, a w lasach są borówki, jeżyny i grzyby. Kilka kilometrów od nas mamy zaprzyjaźnioną stajnię, gdzie można poćwiczyć jazdę konną.
Atrakcji w okolicy nie brakuje, są górskie ścieżki, lasy, wieże widokowe, trasy rowerowe czy parki edukacyjne. Chętnie coś doradzimy, zostawiliśmy też w chacie sporo przewodników i map regionu. Wiemy jednak od gości, że najchętniej odpoczywają na naszym dużym tarasie lub masują ciało w gorącej balii, która elektrycznie podtrzymuje wysoką temperaturę przez cały pobyt.
Serdecznie Zapraszamy!!