Skip to main content

1179

Siedlisko Grochowo


Opis

Gospodarzami Siedliska Grochowo, położonym u styku dwóch krain geograficznych Borów Tucholskich i Krajny jesteśmy my: Ola, Wojtek i Lena. Jako już następne pokolenie kontynuujemy dzieło naszych teściów, rodziców i dziadków Barbary i Zbigniewa Galińskich, którym poniekąd towarzyszyliśmy podczas współtworzenia tej sielskiej ostoi. Od początku przyświecała nam idea tworzenia miejsca, w którym Goście podczas swojego wypoczynku będą mieli możliwość bliskiego obcowania z naturą w urokliwej scenerii jeziora grochowskiego, strugi, okolicznych pól, łąk, drzew, krzewów oraz kwiatów. Jednocześnie ważny był przy tym dobry dostęp do atrakcji turystycznych Borów Tucholskich, w tym do szlaków turystycznych regionu.

Zapraszamy do nas tych, którzy podobnie, jak my dzielą zamiłowanie do spokoju i sielskiego życia. W okresie letnim jesteśmy ukierunkowaniu na pobyt rodzin z dziećmi, sami jesteśmy rodzicami i rozumiemy ich potrzeby. Jednak nasze bramy i drzwi stoją otworem dla wszystkich, którzy tego potrzebują. Z doświadczenia wiemy, że świetnie sprawdzają się u nas wyjazdy integracyjne, w których Goście otrzymują całe siedlisko na wyłączność. Zależy nam na tym, by nasi Goście czuli się tutaj swobodnie i cieszyli przestrzenią dla siebie. Pozostajemy otwarci na Ich potrzeby i sugestie, mieszkamy na terenie siedliska obok jego części wypoczynkowej. Dla bezpieczeństwa, teren naszej posesji jest monitorowany.

Dysponujemy czterema niezależnymi od siebie domkami/mieszkaniami nad jeziorem w urokliwej scenerii. Położenie gospodarstwa na uboczu, z dala od skupisk ludzkich jest jego dużym atutem. Siedlisko Grochowo to cisza i piękno krajobrazu, a zarazem doskonały sposób na aktywny i bierny wypoczynek w bliskim kontakcie z naturą.

Słyszeliśmy nie raz „dostawcie domków, przecież macie dużo miejsca, będzie kasa”. Nie jest to nasz klimat. Stawiamy na zrównoważony rozwój oraz symbiozę z otaczającą nas przyrodą i w tym kierunku podążamy. Pragniemy, aby każdy z Gości znalazł miejsce dla siebie i mógł cieszyć się swoim zasłużonym urlopem. Nigdy nie chcieliśmy stworzyć tu ośrodka wypoczynkowego, w którym masy turystów pojawiałyby się i znikały niczym morska fala.

Oczywiście, jak każdy człowiek, my również mamy potrzebę rozwijania się, ale staramy się robić to w sposób przemyślany i zgodny z rytmem natury i nieszkodliwym dla niej. W 2022r. założyliśmy własną małą pasiekę, wypożyczamy kajaki i organizujemy spływy kajakowe na Brdzie oraz innych rzekach. W planach jest otwarcie na uboczu naszego siedliska, pracowni psychologicznej, aby wykorzystać bogate doświadczenie zawodowe w tym zakresie. Miałaby ona wystartować w lipcu 2023r. Prowadzimy też działalność społeczną w obszarze turystyki kajakowej weryfikując i przyznając Turystyczne Odznaki Kajakowe PTTK i PZK.

Jednak głównym filarem działalności naszego siedliska, któremu poświęcamy najwięcej uwagi, jest baza noclegowa i pobyty wypoczynkowe naszych Gości. Do nieodpłatnej dyspozycji jest bogata infrastruktura wypoczynkowa oraz sprzęt rekreacyjny. Teren siedliska stale rozwijamy i dostosowujemy do potrzeb Gości kierując się ich spostrzeżeniami i sugestiami aby uatrakcyjnić im wypoczynek w Borach Tucholskich.

Zapraszamy!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 609 661 661

Adres

Grochowo 18 89-506 Kęsowo
89-506 Kęsowo
Kujawsko-pomorskie, Powiat tucholski

Displayed: 386 - Domy do wynajęcia

Lokalizacja

Grochowo 18 89-506 Kęsowo - 89-506 Kęsowo - Kujawsko-pomorskie, Powiat tucholski