Skip to main content

1090

Ośrodek Edukacji Ekologicznej LASY JANOWSKIE


Opis

Ośrodek Edukacji Ekologicznej LASY JANOWSKIE w Janowie Lubelskim położony jest w odległości około 2 km od centrum miasteczka. Położony wśród lasu stanowi znakomite miejsce do nocowania na cudnej Lubelszczyźnie.

Położony wśród lasu stanowi znakomite miejsce do wypoczynku, organizacji spotkań, konferencji, szkoleń, warsztatów oraz imprez integracyjnych. Lasy Janowskie są terenem przyjaznym dla wszelkich form aktywności turystycznej. W szczególności są to tereny wymarzone dla rowerzystów. Można tu spędzić kilka dni korzystając z licznych utwardzonych dróg leśnych i około 300 km sieci szlaków rowerowych. Lasy Janowskie są pozbawione znacznych deniwelacji, tak więc jazda rowerem nie wymaga dużego wysiłku. Problemem może być duży obszar leśny, gdzie łatwo można stracić orientację. Należy trzymać się oznakowanych szlaków, warto mieć ze sobą mapę i koniecznie sprawny telefon, licząc się z tym iż nie wszędzie jest zasięg. Rowerzyści, którzy chcą się nieco bardziej zmęczyć mogą wybrać się na wyżynną część Ziemi Janowskie (na północ od Janowa), gdzie liczne wzniesienia ucieszą rowerzystę widokiem rozległych, choć prawie bezleśnych, panoram.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej LASY JANOWSKIE zaprasza rowerzystów.

Udostępniamy miejsce do przechowywania rowerów i zestaw narzędzi do przeprowadzania drobnych napraw. Rowerzyści mogą u nas zjeść posiłek (także wegetariański) i zaopatrzyć się w prowiant na drogę. Chętnie pomożemy w rezerwacji noclegów w kolejnym punkcie rowerowej wyprawy oraz zapewnieniu transportu rowerów i osób do kolejnego etapu. Ośrodek Lasy Janowskie jest znakomitą bazą dla wycieczek po okolicy – udzielimy informacji pomocnych rowerzystom i pomożemy w organizacji wyprawy w Lasy Janowskie. Nasi goście mogą skorzystać z rowerów, które znajdują się w Ośrodku.

Ośrodek posiada 137 miejsc noclegowych w:

- 13 pokojach dwuosobowych z łazienkami,

- 33 pokojach trzyosobowych z łazienkami,

- 6 apartamentach (podwójne łóżka), część pokoi przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych, a w budynku znajduje się winda. Na miejscu zapewniamy całodzienne wyżywienie i catering.

Ośrodek wyposażony jest w salę konferencyjną i sale studyjne przystosowane do prowadzenia zajęć o charakterze warsztatowym, organizacji prezentacji, wystaw czasowych i sesji porterowych oraz pracownię komputerową wyposażoną w 20 stanowisk. W pobliżu Ośrodka, w leśnym otoczeniu znajduje się zadaszone miejsce na ognisko.

Zapraszamy do współpracy organizatorów konferencji, szkoleń, seminariów i spotkań integracyjnych. Pracownicy naszego Ośrodka służą pomocą przy organizacji wszelkiego rodzaju imprez i spotkań oraz wypraw do jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce, jakim są Lasy Janowskie i Puszcza Solska.

Serdecznie Zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel./fax+48(15) 872 42 44
tel.+48 694 497 360
tel.+48 608 203 395

Adres

ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35h
23-300 Janów Lubelski
Lubelskie, Powiat janowski

Displayed: 2921 - Hotele

Lokalizacja

ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35h - 23-300 Janów Lubelski - Lubelskie, Powiat janowski