Skip to main content

1171

Gospodarstwo Agroturystyczne „Po Kądzieli”


Opis

Zagroda Edukacyjna "Po Kądzieli" położona jest wśród leśnej scenerii w Rudnikach gmina Tłuszcz, pow. wołomiński, nieopodal Warszawy.

Gospodarstwo "Po Kądzieli"zaprasza wszystkich, a w szczególności dzieci, młodzież szkolną w grupach zorganizowanych oraz dorosłych i całe rodziny do uczestnictwa w programach edukacyjnych organizowanych w gospodarstwie, a także do pobytów indywidualnych, gdzie można skorzystać z następujących atrakcji, ujętych tematycznie.

1.”W Zagrodzie i na polu” Wiosna/Jesień na wsi.

- Program o sezonowych pracach polowych i pracach w zagrodzie np. wiosną siejemy, sadzimy np. ziemniaki, jesienią zbieramy plony robimy zapasy i przetwory na zimę. Wizyta na polu, w tunelu warzywnym, na łące, w lesie, w pasiece, w stajni, kurniku. Wiosną witamy młode „zwierzęta-niemowlęta” np. owieczki, kozy, kurczaczki i inne maluszki.

2.”Jak to ze lnem było”

- Sianie, pielenie, młócenie lnu, przetwarzanie słomy lnianej na włókno lniane i nici, tkanie na krosnach.

3. „ Skarby ziemi, skarby lasu"

- Poznajemy drzewostan, podszyt, runo leśne, ściółkę leśną i zbieramy skarby lasu. Jesienią zapraszamy na grzyby, wiosną na jagody. Nazwa miejscowości Rudniki pochodzi od rudy zapraszamy na pokazową ścieżkę przyrodniczą z wykopaliskami z pobliskiej kopalni i inne skarby wykopane w okolicy oraz na poszukiwanie skarbów w ziemi np. żelaznych kamieni i na malowanie „kamiennych ludków”.

4."Mało nas do pieczenia chleba"

– Warsztaty pieczenia chleba, bułek i placków, program o zbożach jarych, ozimych – pokaz młócenia zbóż, mielenia ziaren na mąki. Tradycyjne programy kulinarne z uczestnikami w starej izbie w piecu na kuchni kaflowej: smażymy marmolady, dżemy, racuchy, placki, podpłomyki (chłopska pizza), pieczemy chlebki, bułeczki, ciasta. Robimy pierogi, kluski, makaron, gotujemy zupki, sosy, robimy sałatki. Marynujemy, kisimy kapustę, ogórki. Robimy kompoty z owoców na zimę.

5. „Kwiaty, palmy, wianki i stroiki”

- Program o tradycji ludowej, warsztaty folklorystyczne. Gawędy- wykłady-pokazy wiejskie o tradycji, kulturze ludowej, o pracach polowych, w gospodarstwie przy zwierzętach ,wicie palm wielkanocnych, zbieranie kwiatów i wicie wianków i rzucanie ich z „mostku szczęścia” Dzieci własnoręcznie wykonują „ekolenki, ekozośki , kamienne ludki i inne pamiątki.

Zapraszamy również do starej izby z warsztatem tkackim, z piecem i kuchnią kaflową, na stałą wystawę sprzętu rolniczego. Dla dzieci oferujemy kuchnię błotną, kącik szopa pracza.

Dla naszych Gości organizujemy kuligi, wycieczki wozem taborowym po wsi, marsze z kijkami, ognisko z pieczeniem kiełbasek lub inny poczęstunek. Oferujemy także bardzo smaczną regionalną kuchnię opartą na ekologicznych produktach

Dodatkowo w gospodarstwie organizujemy imprezy okolicznościowe oraz przyjęcia w stodole pięknie przygotowanej do uroczystości lub w plenerze, a także w altanie np. wesela, urodziny, chrzciny, komunie, jubileusze czy imprezy integracyjne firmowe itp. Organizujemy spotkania i zabawy plenerowe na łące, na polu, w lesie (zbieranie jagód, grzybów), a dla dzieci topienie panny Marzanny w strudze na pożegnanie zimy. Przywitanie/pożegnanie roku szkolnego lub Dzień Dziecka w zagrodzie, zawody i zabawy tematyczne na leśnym placu zabaw. Charakteryzujemy się indywidualnym podejściem i zorganizujemy niezapomniany pobyt zgodnie z oczekiwaniami naszych Gości.

Przestrzenny teren, wiele dodatkowych atrakcji, ciekawe tematy - to wszystko dla Was przyjeżdżajcie - Serdecznie Zapraszamy.

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 606 630 565

Adres

Rudniki 21
05-240 Tłuszcz
Mazowieckie, Powiat wołomiński

Displayed: 613 - Zagroda edukacyjna

Lokalizacja

Rudniki 21 - 05-240 Tłuszcz - Mazowieckie, Powiat wołomiński