plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agro-Tu Przygoda Kobyla Góra

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 691
Wyświetlony: 834
Wygasa: 2020-12-17 16:32:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(62) 731 62 60
tel.+48 603 998 370
Plusy:

Opis

Agro-Tu Przygoda położona jest w malowniczej miejscowości Kobyla Góra, która to znajduje się w obszarze chronionego krajobrazu Wzgórza Ostrzeszowskie i Kotlina Odolanowska.

Nasza agroturystyka umiejscowiona jest niedaleko Zalew Blewązka (18 ha) - będący obecnie główną atrakcją turystyczną gminy. Zalew zasilany jest wodami strumienia Meresznica, dawniej wody Meresznicy napędzały koła młyńskie, których na odcinku od Kobylej Góry do Kuźnicy Myślniewskiej istniało aż sześć.

Na terenie gminy znajduje się najwyższe wzniesienie Wzgórz Ostrzeszowskich, a zarazem całej Wielkopolski – Kobyla Góra, której wysokość wynosi 284 m n.p.m. Na szczycie wzniesienia został postawiony w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku dwudziestometrowy Krzyż Wielkopolski (zwany także Krzyżem Milenijnym), który jest dziękczynieniem za 2000 lat chrześcijaństwa oraz pomnikiem przełomu tysiącleci. Od tego czasu wzniesienie nazywane jest Górą Krzyża.

Rozchodzące się z Kobylej Góry szlaki turystyczne zaprowadzą nas do zabytków, miejsc o ciekawej historii lub do takich, z których roztaczają się wspaniałe widoki. Dotrzemy do urzekających zakątków, pozwalających nam cieszyć się pięknem krajobrazu, a jednocześnie dostarczającym ciszy, spokoju i wytchnienia.

Oferujemy Państwu niskie ceny i doskonałe warunki do wypoczynku. Dla Gości przygotowano 4 pokoje: 2-,3- i 4 osobowe z łazienkami oraz tarasem. Nasze pokoje jednocześnie mogą pomieścić od 12 do14 osób. Udostępniono również dobrze wyposażony aneks kuchenny z kominkiem i telewizorem. Istnieje również na terenie naszego gospodarstwa możliwość grillowania.

Dodatkowymi atrakcjami w okolicy są coroczne koncerty „Między Niebem a Ziemią” oraz zjazd starych samochodów.

Serdecznie zapraszamy do naszej Agro-Tu Przygoda!!

 

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje jednoosobowe, Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe, Pokoje czteroosobowe
Udogodnienia w pokoju Taras, Widok, Kominek, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Piesze wycieczki, Plaża, Centrum Fitness, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat ostrzeszowski, Wielkopolskie
ul. K. Pułaskiego 7, 63-507 Kobyla Góra

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić