plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agroturystyka - Goniądz

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 603
Wyświetlony: 1517
Wygasa: 2020-08-29 16:40:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(85) 738 01 68
tel.+48 889 622 893
tel+48 723 616 208
www.kartacz.com
Plusy:

Opis

Agroturystyka - Goniądz położona jest przy ulicy Jagiellońska w Goniądzu, która to jest utwardzoną aleja biegnącą u podnóża wzniesienia, na którym znajduje się z daleka widoczny kościół parafialny i rynek. Nasze miasteczko Goniądz leży w województwie podlaskim, nad samą Biebrzą, przy turystycznym szlaku wodnym Biebrzy łączącym jeziora Równiny Augustowskiej i Pojezierza Ełckiego z Narwią.

Goniądz jest gminą o nieprzeciętnych walorach przyrodniczych i kulturowych. Choć identyfikowany jest z rzeką Biebrzą i Biebrzańskim Parkiem Narodowym, posiada bardzo burzliwą historię, której zawdzięczamy teraźniejsze oblicze. Goniądz był niegdyś miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, ale dziś to nie zabytki czy historia są mocą tego miejsca, a cudna, nieskażona przyroda!

Wprost z ulic miasteczka podziwiać można Biebrzański Park Narodowy, z wszystkimi jego dobrodziejstwami. Spacerując po mieście warto wiedzieć, że Goniądz to stary gród podlaski położony na wysokim brzegu rzeki Biebrzy, który w wiekach średnich bronił granic Mazowsza od najazdów Jadźwingów i Litwinów.

Największym zabytkiem wojskowej architektury końca XIX wieku, znajdującym się na terenie gminy Goniądz jest Twierdza w Osowcu. Została zbudowana z rozkazu cara w latach 1882-92 i stanowiła jeden z najnowocześniejszych bastionów obronno-zaporowych XIX-wiecznej Europy. Celem jej budowy była obrona przed ewentualnym atakiem wojsk niemieckich z Prus Wschodnich. Obecnie w Forcie I staraniem Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego znajduje muzeum historyczne.

Przenocujemy miłych Gości i nakarmimy nawet jeśli są tylko przejazdem. Jednakże namawiamy zawsze na pobyty kilkudniowe, z uwagi na niezwykle ciekawą okolicę. Oferujemy noclegi w budynku głównym (pokoje 2 - 3 osobowe i wieloosobowe), także w 3 domkach campingowych, albo na polu namiotowym. W budynku głównym są 2 łazienki, toalety, duża sala jadalna, biesiadna albo konferencyjna na 70 osób.  Proponujemy Państwu śniadania, obiady, kolacje, czy tzw. obiadokolacje, dostosowujemy  się zawsze do wycieczkowych i wypoczynkowych planów naszych Gości. Nasze potrawy są bardzo urozmaicone - preferujemy dania i wyroby regionalne z domowej hodowli czy przydomowych upraw.

Serdecznie zapraszamy do naszej miejscowości Goniądz!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe, Pokoje pięcioosobowe i większe
Udogodnienia w pokoju Balkon, Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Basen, Parking
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacja, Śniadanie, obiad i kolacja
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Park Narodowy

Lokalizacja

Powiat moniecki, Podlaskie
ul. Jagiellońska 11, 19-110 Goniądz

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić