Skip to main content

665

Agroturystyka Gościniec u Buckich


Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Gościniec u Buckich w miejscowości Stankowice, zlokalizowane jest przy Zalewie Leśniańskim na Pogórzu Sudeckim. Gmina Leśna, w której położone są nasze Stankowice to historyczna miejscowość w województwie dolnośląskim, leżąca na południe od Lubania i na zachód od Jeleniej Góry, nad rzeką Kwisą. Jedną z największych atrakcji turystycznych naszej okolicy jest XIII wieczny obronny Zamek Czocha, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością.

Gościniec stanowi doskonałą bazę wypadową na wyprawy górskie, a także do Czech (15 km) i Niemiec (35 km). Gościom oferujemy możliwość wędkowania, uprawiania sportów wodnych, wycieczek rowerowych (34 km ścieżek rowerowych) i jazdy konnej. Na życzenie Gości organizujemy wycieczki po okolicy, górskie rajdy konne po Pogórzu Sudeckim, obozy jeździeckie dla zaawansowanych a także naukę jazdy konnej.

Naszym Gościom oferujemy nieograniczoną liczbę miejsc na polu namiotowym, miejsca na przyczepy campingowe tuż nad jeziorem oraz 5 pokoi gościnnych w gospodarstwie agroturystycznym oddalonym niecały kilometr od jeziora. Parking bezpośrednio w miejscu biwakowania, możliwość garażowania 5 samochodów. Zapewniamy pełne zaplecze sanitarne i rekreacyjne (tenis stołowy, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, świetlica (pow. 200 m²) i zadaszona wiata o powierzchni 300 m²). Organizujemy biesiady przy ognisku z możliwością pieczenia barana lub prosiaka. Istnieje możliwość zbierania runa leśnego, ziół, a także kontaktu z dzikimi zwierzętami m.in. sarny, zające. Organizujemy również  imprezy okolicznościowe i integracyjne Zimową porą oświetlone nartostrady i wyciągi orczykowe i gondolowe na Stóg Izerski oraz kuligi.

Na terenie Gościńca pod okiem instruktora dorośli i dzieci mogą zdobywać umiejętności jeździeckie i nauczą się zawierać przyjaźń z końmi - mądrymi przyjaźnie nastawionymi do ludzi zwierzętami. Poznają psychologię końską i unikalny język, za pomocą, którego porozumiewają się one ze sobą i starają się porozumieć z nami. Dowiedzą się jak opiekować się koniem, jak karmić, pielęgnować, siodłać itp. Nasze konie szkolone metodą Monty Robertsa (jest to metoda bez stresowa) są posłuszne jeźdźcom nawet dosiadane bez siodeł i tranzelek. Na zakończenie pobytu adepci sztuki jeździeckiej będą mogli wziąć udział w zawodach zakończonych rozdaniem medali i pamiątkowych dyplomów. 

Serdecznie zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 609 170 115
tel.+48(78)174 90 08

Adres

Stankowice 3
59-820 Leśna
Dolnośląskie, Powiat lubański

Displayed: 6507 - Agroturystyka

Lokalizacja

Stankowice 3 - 59-820 Leśna - Dolnośląskie, Powiat lubański