plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agroturystyka Osowiec Maria Barszczewska

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 609
Wyświetlony: 1251
Wygasa: 2020-09-16 16:09:00
0.00 (0 głosów)
Plusy:

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne Marii Barszczewskiej mieści się we wsi Osowiec w gminie Goniądz i położone jest  w otulinie malowniczego Biebrzańskiego Parku Narodowego. Nasza gmina Goniądz leży w województwie podlaskim, nad samą Biebrzą, przy turystycznym szlaku wodnym Biebrzy łączącym jeziora Równiny Augustowskiej i Pojezierza Ełckiego z Narwią. Goniądz jest gminą o nieprzeciętnych walorach przyrodniczych i kulturowych. Choć identyfikowany jest z rzeką Biebrzą i Biebrzańskim Parkiem Narodowym, posiada bardzo burzliwą historię, której zawdzięczamy teraźniejsze oblicze.

Goniądz był niegdyś miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, ale dziś to nie zabytki czy historia są mocą tego miejsca, a cudna, nieskażona przyroda! Wprost z ulic miasteczka podziwiać można Biebrzański Park Narodowy, z wszystkimi jego dobrodziejstwami. Spacerując po mieście warto wiedzieć, że Goniądz to stary gród podlaski położony na wysokim brzegu rzeki Biebrzy, który w wiekach średnich bronił granic Mazowsza od najazdów Jadźwingów i Litwinów.

Największym zabytkiem wojskowej architektury końca XIX wieku, znajdującym się na terenie gminy Goniądz jest Twierdza w Osowcu. Została zbudowana z rozkazu cara w latach 1882-92 i stanowiła jeden z najnowocześniejszych bastionów obronno-zaporowych XIX-wiecznej Europy. Celem jej budowy była obrona przed ewentualnym atakiem wojsk niemieckich z Prus Wschodnich. Obecnie w Forcie I staraniem Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego znajduje muzeum historyczne.

Przenocujemy miłych Gości i nakarmimy nawet jeśli są tylko przejazdem. Jednakże namawiamy zawsze na pobyty kilkudniowe, z uwagi na niezwykle ciekawą okolicę. Do dyspozycji naszych Gości przygotowaliśmy 10 miejsc noclegowych w pokojach 1 i 2 osobowych z możliwością dostawki dla dzieci.

Proponujemy Państwu śniadania, obiady, kolacje po wcześniejszym uzgodnieniu, dostosowujemy się zawsze do wycieczkowych i wypoczynkowych planów naszych Gości. Nasze potrawy są bardzo urozmaicone - preferujemy dania i wyroby regionalne z domowej hodowli czy przydomowych upraw.

Na terenie naszego gospodarstwa dysponujemy grillem, rowerami, łódką, huśtawkami, piaskownicą i parkingiem, które udostępnimy naszym Gościom.

Serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa agroturystycznego w Osowcu!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje jednoosobowe, Pokoje dwuosobowe
Udogodnienia w pokoju Balkon, Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
Wyżywienie Śniadania, Bez wyżywienia
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Park Narodowy, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat moniecki, Podlaskie
Osowiec 9, 19-110 Goniądz

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić