plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agroturystyka Różanka

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 718
Wyświetlony: 5734
Wygasa: 2025-02-08 08:45:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel+48 691 716 267
http://agroturystykanowytomysl.com/

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Różanka w miejscowości Nowa Róża to kameralne miejsce wypoczynku w kontakcie z naturą, z ofertą różnorodnych aktywności dla każdego wieku.

Gościom pragnącym zatrzymać się w naszym gospodarstwie chcielibyśmy przedstawić propozycję zapoznania się z nietypowym dla Wielkopolski, a tym samym unikalnym pejzażem okolic Nowego Tomyśla. Ten specyficzny wiejski pejzaż powstawał od początku XVIII w., kiedy to na ziemie nowotomyskie zaczęli przybywać osadnicy głównie narodowości niemieckiej, wyznania katolickiego i ewangelickiego.

Nasze gospodarstwo właśnie położone jest wśród malowniczych pól i lasów na terenie dawnych osad olęderskich. Nazwa osadnictwo olęderskie nie określa narodowości osadników, lecz oznacza pewne zasady prawa holenderskiego, na jakich osadzano w średniowieczu kolonistów niderlandzkich. Dlatego też osady powstałe w początku XVIII w. nazwano Olęderskimi.

Duża odległość Agroturystyki Różanka od miasta i innych zabudowań zapewnia Gościom idealne spokój, ciszę i swobodę. Okolica stwarza doskonałe warunki do wycieczek pieszych i rowerowych, a otaczające nas lasy są pełne jagód i grzybów.

W Różance do dyspozycji Gości przygotowaliśmy cztery pokoje trzyosobowe z łazienkami i aneksem kuchenno-wypoczynkowym oraz przytulny domek z dwiema sypialniami dla 6 osób, pokojem dziennym, kuchnią, łazienką i dużą, oszkloną altaną. Do Państwa dyspozycji oddajemy również salę biesiadno-konferencyjną na około 50 osób, z kominkiem i zapleczem kuchennym, którą zarówno wynajmujemy a także organizujemy w niej wszelkie imprezy okolicznościowe: wesela, chrzciny, komunie oraz spotkania rodzinne. Spotkania towarzyskie urozmaicamy występami artystycznymi w wykonaniu profesjonalnych aktorów.

Całość gospodarstwa leży na dużym, ogrodzonym terenie z boiskiem do siatkówki, miejscem na ognisko, dużym ogrodowym grillem i obszerną, altaną. Goście mogą korzystać z kąpieli w stawie, pływać łódką, łowić ryby, plażować. Ponadto grać w tenisa stołowego, kometkę. Na dzieci czeka plac zabaw i koty, które mogą głaskać. Można też skorzystać z nauki pływania, gimnastyki korekcyjnej, aerobiku, nauki tańca (np. pierwszy taniec weselny) i leczniczego masażu relaksacyjnego.

Ponadto dla osób i grup rozmiłowanych w przyrodzie i kulturze regionu organizujemy wycieczki edukacyjne z przewodnikiem, wielkim pasjonatem przyrody, który podczas spaceru opowiada o spotykanych gatunkach roślin, występujących zwierzętach, pokazuje ich ślady i tropy, zapoznaje z ciekawostkami przyrodniczymi. Wycieczka odbywa się po okolicy Różanki, gdzie pośród lasów rozrzucone są osady olęderskie z charakterystyczną zabudową i roślinnością.

Serdecznie zapraszamy do Agroturystyki Różanka!!

Lokalizacja

Powiat nowotomyski, Wielkopolskie
Nowa Róża 26, 64-300 Nowy Tomyśl

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić