plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agroturystyka Widoczek Kobyla Góra

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 687
Wyświetlony: 857
Wygasa: 2020-12-11 16:40:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 663 824 655
tel.+48 603 683 091
www.widoczek.com.pl
Plusy:

Opis

Agroturystyka Widoczek położona jest w malowniczej miejscowości Kobyla Góra. Nasza miejscowość znajduje się w obszarze chronionego krajobrazu Wzgórza Ostrzeszowskie i Kotlina Odolanowska. Wartości przyrodniczo – krajobrazowe reprezentowane są przez spiętrzone wzniesienia morenowe oraz przez lasy. Głównymi walorami obszaru chronionego krajobrazu są: rzeźba terenu, utwory geologiczne i obszary leśne. W lasach bardzo duży udział mają gatunki iglaste, choć na szczególną uwagę zasługują również duże skupiska dębów i buków.

Nasza agroturystyka umiejscowiona jest niedaleko Zalew Blewązka (18 ha) - będący obecnie główną atrakcją turystyczną gminy. Zalew zasilany jest wodami strumienia Meresznica, dawniej wody Meresznicy napędzały koła młyńskie, których na odcinku od Kobylej Góry do Kuźnicy Myślniewskiej istniało aż sześć.

Na terenie gminy znajduje się najwyższe wzniesienie Wzgórz Ostrzeszowskich, a zarazem całej Wielkopolski – Kobyla Góra, której wysokość wynosi 284 m n.p.m. Na szczycie wzniesienia został postawiony w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku dwudziestometrowy Krzyż Wielkopolski (zwany także Krzyżem Milenijnym), który jest dziękczynieniem za 2000 lat chrześcijaństwa oraz pomnikiem przełomu tysiącleci. Od tego czasu wzniesienie nazywane jest Górą Krzyża.

Rozchodzące się z Kobylej Góry szlaki turystyczne zaprowadzą nas do zabytków, miejsc o ciekawej historii lub do takich, z których roztaczają się wspaniałe widoki. Dotrzemy do urzekających zakątków, pozwalających nam cieszyć się pięknem krajobrazu, a jednocześnie dostarczającym ciszy, spokoju i wytchnienia.

Do dyspozycji naszych Gości przygotowaliśmy 5 pokoi: 1-, 2-, i 4 - osobowe z łazienkami.  W budynku znajduje się również dobrze wyposażona kuchnia dla Gości, altana z grillem, darmowy dostęp do Wi-fi oraz parking. Przebywający u nas Gościom proponujemy zakup lokalnych, naturalnych produktów takich jak: miód, a w sezonie grzyby i jagody.

Zapraszamy do malowniczej Kobylej Góry! Sprawdź jak miło można u nas spędzić czas!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje jednoosobowe, Pokoje dwuosobowe, Pokoje czteroosobowe
Udogodnienia w pokoju Balkon, Taras, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
Wyżywienie Bez wyżywienia
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Plaża, Wycieczki krajoznawcze, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat ostrzeszowski, Wielkopolskie
ul. Widokowa 7, 63-507 Kobyla Góra

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić