plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agroturystyka Zielone Niwy

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 350
Wyświetlony: 778
Wygasa: 2020-08-03 16:15:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel. 32 357 96 84
tel.+48 668 162 733
https://www.facebook.com/pg/Zielone-Niwy-781485811871522
Plusy:

Opis

Gospodarstwo "Zielone Niwy" położone jest na terenie Parku Krajobrazowego Lasów w dolinie górnego biegu rzeki Liswarty, teren ten jest wręcz idealnym miejscem na skorzystanie z aktywnego wypoczynku na łonie natury, z uwagi na mnogość ścieżek rowerowych oraz dróg leśnych. Ciekawi i wytrwali obserwatorzy mogą podglądać życie bobrów w pobliskim bobrowisku, oglądać i słuchać liczne ptaki, poznawać roślinność okolicznych lasów.

Nasze gospodarstwo od lat ukierunkowane jest na hodowlę koni oraz królików, obecnie posiadamy konie rasy huculskiej i jednego haflingera, naszym celem jest powiększenie stada.

Dużym atutem naszego miejsca jest także specyficzny mikroklimat związany z usytuowaniem wsi wśród lasów, głównie sosnowych.

Od kilku lat z powodzeniem uczestniczymy w projekcie Zagroda Edukacyjna, w gospodarstwie prowadzimy program podtytułem "Dziecinada" czyli cykl spotkań edukacyjno - rekreacyjnych dla dzieci.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie dotyczą różnorodnej tematyki ekologicznej i zostały zebrane w tematyczne bloki edukacyjne:

- Ogród na talerzu,

- Hipo-hop, oraz program dodatkowy: Co w trawie piszczy, o czym mówi las?

Adresatami naszej oferty edukacyjnej są zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz osoby dorosłe.

Zapraszamy do naszej Zagrody gdzie wspólnie spędzimy czas między innymi na aktywnym poznawaniu przyrody, konnej jeździe, czy podczas wspomnianych zajęć rekreacyjnych i edukacyjnych.

W zajęciach "wspomagają "nas nasze zwierzaki : Lokata, Pasja (hucuły), Pinezka (haflinger), Królik oraz jego krewni i znajomi, a także Dora i Carbon ( psy rasy hasky).

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Powiat lubliniecki, Śląskie
Niwy 4, 42-283 Boronów

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić