Skip to main content

716

Chata Pod Żurawiem - Agroturystyka


Opis

Chata Pod Żurawiem - Gospodarstwo Agroturystyczne położone jest we wsi Glinno na skraju Nowego Tomyśla, która to miejscowość od wieków stanowi prawdziwe zagłębie wikliniarstwa i chmielarstwa. Co roku w mieście, na początku września chmielowi i wiklinie poświęcony jest specjalny jarmark. Wtedy do Nowego Tomyśla zjeżdżają miłośnicy sztuki wikliniarstwa z całej polski, powstaje też deptak wiklinowy, który zdobią wiklinowe przedmioty - kwietniki, markizy, parasole, a nawet muszla koncertowa!

Nasze gospodarstwo położone jest w sąsiedztwie lasów sosnowych, co stwarza idealne warunki do długich spacerów, wycieczek rowerowych lub wyjazdów bryczką w teren.
Wokół jest dużo przestrzeni i zieleni, świeże powietrze, cisza i spokój pozwala na pełny wypoczynek.

Zagroda utrzymana jest w XIX wiecznym stylu. Jest to dom drewniany o dwustuletniej historii, w którym oferujemy 12 miejsc noclegowych - cztery pokoje gościnne z łazienką: jeden 5 osobowy, dwa 2 osobowe i jeden 3 osobowy. Ponadto dysponujemy polem namiotowym z możliwością postawienia przyczepy campingowej.

W kompleksie budynków znajduje się między innymi sala biesiadna przeznaczona do organizacji imprez okolicznościowych, szkoleń na 100 osób oraz stajnie z hotelem dla koni wierzchowych. Dla miłośników wędkarstwa oferujemy staw hodowlany. Ponadto w malowniczym otoczeniu znajduje się miejsce wyznaczone na ognisko i grill.

Dodatkowo w trakcie pobytu w naszej zagrodzie zapraszamy Gości na:

1. Imprezy rekreacyjne: - pikniki rodzinne przy ognisku i grilu, - przejażdżki terenowe bryczką, wozami, - grzybobranie, jagody, - wędkowanie w stawie hodowlanym, - wycieczki krajoznawcze piesze i rowerowe z przewodnikiem, - zimą polecamy kuligi duktami leśnymi zakończone ogniskiem i wspaniałą zabawą, - gry i zabawy rekreacyjne dla dzieci i dorosłych, - bezpośredni kontakt z zwierzętami gospodarskimi, - program pobytu możemy dopasować do indywidualnych potrzeb.

2. Imprezy okolicznościowe: - spotkania integracyjne dla zakładów pracy, - spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje, - zjazdy rodzinne, - uroczystości weselne i komunijne z pełną obsługą, - inne uroczystości i spotkania według indywidualnych potrzeb.

3. Dla miłośników koni: - naukę powożenia bryczką pod nadzorem doświadczonego instruktora, - nauka jazdy konnej pod nadzorem doświadczonego instruktora, - całoroczny hotel dla koni wierzchowych z pełną fachową obsługą, - doradztwo i pomoc przy zakupie koni wierzchowych, - konne wycieczki terenowe z przewodnikiem.

Gwarantujemy wspaniały wypoczynek, z dala od zgiełku zatłoczonych miast oraz smaczne wiejskie jedzenie.

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48(61) 442 86 94
tel.+48 668 822 153

Adres

Glinno 137 koło Nowego Tomyśla
64-300 Nowy Tomyśl
Wielkopolskie, Powiat nowotomyski

Displayed: 5728 - Agroturystyka

Lokalizacja

Glinno 137 koło Nowego Tomyśla - 64-300 Nowy Tomyśl - Wielkopolskie, Powiat nowotomyski