Skip to main content

921

Chrobrówka - Opolnica


Opis

Chrobrówka położona jest w dolnośląskiej wsi Opolnica, w centralnej części Gór Bardzkich, po obu stronach Nysy Kłodzkiej, wzdłuż przełomu, na wysokości około 265-275 m n.p.m.

Góry Bardzkie to jedno z najmniej znanych i najrzadziej odwiedzanych pasm górskich w Sudetach, odznaczających pięknem nieskażonej ludzką ręką przyrody. Traktowane są jako brama do Ziemi Kłodzkiej. Najciekawszym miastem Gór Bardzkich jest Bardo z sanktuarium Matki Boskiej Bardzkiej w barokowym kościele Nawiedzenia NMP. Istniejący obok klasztor zamieszkują obecnie ojcowie redemptoryści, którzy stworzyli ciekawą ruchomą szopkę, dostępną w podziemiach świątyni. Natomiast na północnym skraju gór znajduje się Twierdza Srebrnogórska, w większości położona po stronie Gór Sowich. Na terenie Gór Bardzkich usytuowany jest Fort Ostróg, a ponad Bardem pozostałości dwóch fortów ziemnych na Mężyku i Lisiurze.

W naszej Chrobrówce prowadzimy między innymi usługi związane z organizacją spływów Nysą Kłodzką, wynajem kajaków, pontonów. Rzeka w naszej okolicy przecina Góry Bardzkie kilkoma meandrami, tworząc tzw. przełom bardzki, zakolami jakich niewiele w Polsce – podobnych do tych na Dunajcu – dostarcza niezapomnianych wrażeń, stają się wędrówką wśród sielankowych łąk i wzgórz, w otoczeniu pięknej przyrody i śpiewu ptaków. Płynąc Nysą Kłodzką możemy podziwiać nie tylko piękne widoki, ale i mamy szansę spotkać takie zwierzęta jak muflon, salamandra, czapla siwa czy pstrąg górski.

Na terenie Chrobrówki znajduje się piękny teren wielkości 10000 m2, na którym usytowaliśmy dwa domki letniskowe wynajmowane przez nas w całości oraz obszerne pole namiotowe, na którym można ustawić przyczepy kempingowe i namioty. Ponadto na terenie Chrobrówki znajduje się zadaszone miejsce gdzie można zjeść i napić się czegoś. Dostępny jest tam bilard, dart oraz piłkarzyki.

Chrobrówka organizuje także imprezy okolicznościowe i festyny. Z jednej strony Chrobrówki mają Państwo bezpośrednie zejście do rzeki, a z drugiej zaś znajdują się piękne góry Bardzkie idealne dla miłośników górskich wędrówek.

Serdecznie Zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 574 920 834

Adres

Opolnica 30/4
57-256 Bardo
Dolnośląskie, Powiat ząbkowicki

Displayed: 5137 - Agroturystyka

Lokalizacja

Opolnica 30/4 - 57-256 Bardo - Dolnośląskie, Powiat ząbkowicki