plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Cicho - Sza Stajnia i Gospodarstwo Agroturystyczne

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 700
Wyświetlony: 3247
Wygasa: 2023-01-13 06:17:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(62)732 77 69
tel.+48 602 417 396
www.cicho-sza.com.pl
Plusy:

Opis

Cicho-sza w miejscowości Niedźwiedź jest gospodarstwem agroturystycznym położonym wśród lasów w pięknym zakątku Wielkopolski, gdzie Gości przyjmujemy staropolskim zwyczajem, czyli „czym chata bogata”. Nasi Goście mają do dyspozycji nie tylko 7ha pięknego terenu, zagospodarowanego rustykalnymi ogrodami ale również ogrom innych dodatkowych atrakcji. Nasza miejscowość Niedźwiedź leży w otulinie Parku Krajobrazowego Wydymacz, który jest częścią Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Na terenie Parku wytyczono 7 dydaktycznych ścieżek przyrodniczych, prowadzących przez najciekawsze fragmenty lasów i udostępniono do zwiedzania kompleksy stawów, oraz blisko 200 km znakowanych szlaków turystycznych.

W naszym gospodarstwie agroturystycznym posiadamy stadninę, a w niej 35 zadbanych i dobrze wyszkolonych koni. Zachęcając do czynnego wypoczynku prowadzimy ciekawe lekcje jazdy konnej, jazdy w terenie oraz rajdy konne. W Stajni Cicho-Sza odkryjemy przed Tobą tajniki świata koni. Pod okiem naszych instruktorów przejdziesz od zabaw na końskim grzbiecie po samodzielną jazdę, pierwszy kłus, galop oraz skoki. W otoczeniu malowniczych terenów, z dala od miejskiego zgiełku, możesz w pełni oddać się swojej pasji.

Dodatkowym plusem naszego gospodarstwa jest MINI ZOO, znajdujące się na całej powierzchni terenu. Znajdziecie w nim zwierzęta domowe jak i egzotyczne tj. strusie, lamy, alpaki, jaki tybetańskie, zebu karłowate, wielbłądy, bawoły, węgierskie bydło stepowe, szopy pracze, ostronosy, skunksy, kangury, makaki, wiele ras bażantów, kur ozdobnych, gęsi i kaczek, wiele kóz i owiec, nutrie, świnio-dziki, króliki i wiele, wiele innych. Szczególnie zapraszamy dzieci do aktywnego kontaktu z przyrodą. W naszym zwierzyńcu będą mogły poznać wiele egzotycznych jak i domowych okazów. Świeże powietrze, naturalne środowisko jest idealnym miejscem na wypoczynek i zabawę. Mosty zwodzone, łańcuchy do wspinania, huśtawki, zjeżdżalnie, tor przeszkód, wieża Gargamela, naturalnej wielkości sztuczne dzikie zwierzęta to jedne z licznych atrakcji przygotowanych dla naszych najmłodszych. Bliskie obcowanie z fauną i florą jest doskonałą metodą na przeprowadzenie interesującej lekcji biologii i rozszerzenia zainteresowań.

Nasz zwierzyniec współpracuje od kilku lat ze stowarzyszeniem Help Animals z Kalisza, z ogrodami zoologicznymi oraz z urzędami w wielu miastach wielkopolski. W dużej części znajdują się w nim zwierzęta z interwencji. W naszym gospodarstwie zostały odreanimowane, wyleczone i znalazły swój azyl i nowy dobry dom. Dzięki Gościom odwiedzającym nasze mini zoo jesteśmy w stanie nadal ratować i leczyć kolejne chore i niechciane zwierzęta.

Dodatkowo na terenie naszej agroturystyki proponujemy Państwu bardzo ciekawą propozycję noclegu w:

- Chacie kowala (domek dla pięciu osób, jeden pokój, wc, prysznic, lodówka, parterowy, zlokalizowany na samym początku gospodarstwa),

- Chacie cieśli i chacie rybaka (domki 5 osobowe z piętrem, lodówki, wc i prysznice na zewnątrz, zlokalizowane na plaży obok siebie,

- Chacie koniarza (duży domek przy stajni, trzy pokoje, max 10 osób, dwie łazienki, aneks kuchenny, tv).

Serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa Cicho - Sza!!

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Powiat ostrzeszowski, Wielkopolskie
Niedźwiedź 77, 63-500 Ostrzeszów

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić