Skip to main content

631

Dolistowie - Gościna pod bieszczadzkim niebem


Opis

Gospodarstwo astro-turystyczne Dolistowie położone jest w malowniczej Dolinie Sanu, we wsi Dwernik, otaczają nas góry oraz niepowtarzalna bieszczadzka fauna i flora. To nie tylko kraina wilka, rysia i niedźwiedzia, ale wielu innych wspaniałych, przyjaznych stworzeń, z którymi możesz tutaj obcować. Z południowo zachodniej strony naszego domu wije się piękna wstążka Sanu, której szum relaksuje nawet najbardziej zmęczonych podróżą życia. Jeśli kochasz góry albo jeśli zamierzasz dopiero się z nimi zaprzyjaźnić, to miejsce jest właśnie dla Ciebie. Z okien domu widać Połoninę Caryńską i szczyt Dwernik – Kamień. Z północnej strony spogląda na nas dziki grzbiet pasma górskiego Otryt.

To wszystko wśród bujnej bieszczadzkiej roślinności.

Wiosną powita nas wspaniały spektakl, podczas którego kry na Sanie łamią się niczym najkruchsze ciastka. Kwitnące sady wskażą drogę do nieistniejących już wsi. Lato w swej soczystej zieleni pozwoli na wspaniałe, piesze wędrówki po Połoninach i pięknej Dolinie Sanu. Gdy buki w Bieszczadach zapłoną, wiernymi towarzyszami spacerów, staną się wszechobecne jelenie. A gdy modrzewie przestaną się złocić i wszystko przykryje biały puch, udamy się wspólnie do „bieszczadzkiego worka” – oczywiście na nartach biegowych.

Oddajemy Państwu nasze wygodne i miłe gospodarstwo astro-turystyczne, na które składa się baza noclegowa dla około 20 osób. Dysponujemy dwoma niezależnymi całorocznymi drewnianymi domkami tj. Domkiem nad Stawem oraz Domkiem nad Jarem, które jednorazowo mogą pomieścić około dwunastu osób.W obu domkach na parterze znajduje się aneks kuchenny. Ponadto obok aneksu kuchennego mieści się kącik jadalny oraz wypoczynkowy z rozkładaną sofą przy żywym ogniu (koza na drewno). Na piętrze znajdują się 2 sypialnie. W każdej z nich jest podwójne i pojedyncze łóżko. W domku jest łazienka z kabiną prysznicową, umywalką i toaletą Dodatkowo dla Gości przygotowaliśmy w naszym domu przestronny, komfortowo wyposażony apartament, który również może pomieścić około sześciu osób.

Zapraszamy również Państwa do skorzystania z naszej kuchni, gdzie przygotowujemy smaczne posiłki oparte na miejscowych, regionalnych przepisach. W kuchni staramy się korzystać w miarę możliwości z naturalnych produktów.

Na terenie naszego gospodarstwa organizujemy niepowtarzalne pokazy astronomiczne, dlatego też na wyposażeniu domków są również teleskopy astronomiczne (dobson 8″, mapka nieba, latarka astronomiczna oraz podręcznik do samodzielnych obserwacji nieba). Oprócz możliwości wykupienia pokazu, Goście Dolistowia mogą samodzielnie obserwować niebo w dedykowanym do tego miejscu bez dodatkowych opłat.Zapraszamy serdecznie w gościnę pod dzikie, bieszczadzkie niebo, którego starczy dla nas wszystkich.

Zapraszamy do nas i życzymy niezapomnianego wypoczynku pośród ciszy, zdrowej i piękna ciemności pełnej gwiazd i dzikiej, bieszczadzkiej przyrody.

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 505 953 727

Adres

Dwernik 11A
38-713 Lutowiska
Podkarpackie, Powiat bieszczadzki

Displayed: 7435 - Agroturystyka

Lokalizacja

Dwernik 11A - 38-713 Lutowiska - Podkarpackie, Powiat bieszczadzki