Skip to main content

653

Ekofarm Gospodarstwo Agroturystyczne - Helena Grabowska

Informacje o obiekcie

 • Pokoje:
  Pokoje jednoosobowe, Pokoje dwuosobowe, Pokoje czteroosobowe
 • Atrakcje lokalne:
  Wycieczki rowerowe, Spływy kajakowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Plaża, Centrum Fitness, Muzeum, wystawy, Parki krajobrazowe
 • Udogodnienia w pokoju:
  Balkon, Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
 • Udogodnienia:
  Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
 • Wyżywienie:
  Śniadania
 • Atrakcje w okolicy:
  Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Parki krajobrazowe

Opis

Gospodarstwo ekologiczne Państwa Grabowskich położone jest w malowniczej miejscowości Taraskowo nad rzeką Łojewek, w otoczeniu łąk i lasów. Zajmuje ono około 30 ha. W gospodarstwie uprawia się warzywa, zboża i ziemniaki oraz hoduje konie, krowy, świnie i kury. 

Bliskość natury zachęca wyprawom pieszym, rowerowym, konnym i kajakowym. Wieś Taraskowo leży na pograniczu kultur: Mazowsza, Podlasia i Kurpi, w okolicy Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi i Kurpiowskiej Puszczy Zielonej.

Atrakcje to między innymi: Skansen kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie z drewnianym budownictwem kurpiowskim, Muzeum Przyrody w Drozdowie w XIX - wiecznym dworze Lutosławskich, siedziba Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, park podworski, kościół, browar, Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Twierdza Osowiec - ogromne fortyfikacje, zabytek rosyjskiej architektury obronnej z II połowy XIX w., Kurowo - siedziba Narwiańskiego Parku Narodowego, dwór z II połowy XIX w. i zabytkowy park, Tykocin- synagoga z XVIII w.

Do dyspozycji Gości przygotowaliśmy cztery pokoje: dwa 2-osobowe i dwa 4-osobowe z dwoma łazienkami. Zapraszamy również na pole namiotowe (toaleta, miejsce na ognisko, prysznic w domu) położone między rzeczką a stawem, w którym można łowić ryby. Proponujemy również spróbować naszej domowej  kuchni opartej na ekologicznych produktach pochodzących z gospodarstwa. Specjalnością Gospodyni są pierogi, bigos i dania wegetariańskie.

Dodatkowo w gospodarstwie istnieje możliwość wypożyczenia kajaków, rowery oraz zorganizowania przejażdżki konnej, wierzchem lub bryczką (w zimę saniami).

Serdecznie zapraszamy do naszej Ekofarmy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 694 164 614

Adres

Taraskowo 30
18-430 Wizna
Podlaskie, Powiat łomżyński

Displayed: 5312 - Agroturystyka

Lokalizacja

Taraskowo 30 - 18-430 Wizna - Podlaskie, Powiat łomżyński