plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Gościniec u Króla

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 617
Wyświetlony: 1164
Wygasa: 2020-09-25 12:23:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(77) 461 77 27
tel.+48 501 351 653
tel.+48 502 297 247
www.gosciniecukrola.pl
Plusy:

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne Gościniec u Króla położone jest w miejscowości Szymiszów, we wspaniałej krainie Parku Krajobrazowego Góra Świętej Anny, który to park krajobrazowy obejmuje swoim zasięgiem Grzbiet Chełma, a więc zachodnią część Wyżyny Śląskiej, pomiędzy miastami Leśnica, Gogolin, Strzelce Opolskie, Ujazd, Zdzieszowice. Celem utworzenia parku było zachowania terenów o najcenniejszych walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych, charakterystycznych dla województwa opolskiego.

Park Krajobrazowy na terenie, którego mieści się nasz Gościniec daje wiele możliwości do uprawiania wszelkich form rekreacji na świeżym powietrzu, takich jak : jazdy konne oraz bryczką, zimą kuligi, wycieczki piesze oraz rowerowe (ciekawe trasy), nurkowanie z instruktorem. 

W pobliżu naszego siedliska znajduje się piękny las z rezerwatem Buka "Tęczynów". Sąsiadujemy z zabytkowym parkiem przypałacowym z okazałym drzewostanem i ptactwem.

Od strony wschodniej graniczymy z rzeczką, której źródła znajdują się ok 20 min. pieszo od naszego gospodarstwa. Zapraszamy również na spotkanie z historią regionu. Góra św. Anny, kompleks zamkowy w Kamieniu Śląskim i Mosznej, a także zespołu pocysterskiego w Jemielnicy oraz Dino park w Krasiejowie.

Do dyspozycji naszych Gości przygotowaliśmy 5 dwupoziomowych apartamentów od 3 do 10 miejsc noclegowych, w skład których wchodzą między innymi: pokój z sypialnią, łazienka, aneks kuchenny oraz weranda. W naszych apartamentach 3 lu 4 osobowym jest możliwość zakwaterowania jednej osoby, w takim wypadku osoba ta ma więcej miejsca dla siebie i apartament jest zarezerwowany w całości.

Do dyspozycji jest również stołówka na około 40 osób. Oferujemy Państwu pełne wyżywienie ( śniadania, obiady, kolacje). Nasze warzywa pochodzą z własnego gospodarstwa. Posiadamy swojskie masło, jajka oraz ser.  Na pewno zachwyci Państwa nasz kołocz śląski oraz ciasto z rabarbarem.  Obiady to tradycyjne dania kuchni śląskiej - rolada wołowa, kluski śląskie, modra (czerwona) kapusta, kompot z bani (dyni).

Ponadto jest możliwość postawienia namiotu 10 m.x 5 m. łącznie ze stołami biesiadnymi. Teren Gościńca umożliwia organizację dużych imprez plenerowych (np.: rocznice, jubileusze ) oraz imprezy (np.: szkolenia, spotkania integracyjne), a także bardziej kameralne jak ognisko czy biesiada przy grillu.

Serdecznie zapraszamy do Gościńca u Króla!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje jednoosobowe, Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe, Pokoje czteroosobowe, Pokoje pięcioosobowe i większe
Udogodnienia w pokoju Taras, Widok, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Basen, Parking
Wyżywienie Śniadanie, obiad i kolacja
Atrakcje w okolicy Rowery, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat strzelecki, Opolskie
ul. Wolności 51, 47-100 Szymiszów

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić