plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Gościniec w Starym Zamku

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 715
Wyświetlony: 2204
Wygasa: 2022-02-04 12:35:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(62) 731 65 28
tel.+48 604 057 127(Bożena)
tel.+48 600 332 047(Józef)
https://www.staryzamek.pl
Plusy:

Opis

Gościniec w Starym Zamku to gospodarstwo agroturystyczne, położone we wsi Ligota w gminie Kobyla Góra, w województwie wielkopolskim. Nasza Ligota to mała miejscowość położona w południowej Wielkopolsce na terenie Gminy Kobyla Góra, jednej z siedmiu należących do powiatu ostrzeszowskiego, który od południa i zachodu sąsiaduje z województwem dolnośląskim.

Od zarania swoich dziejów był to teren pograniczny. Stykają się tutaj dwie krainy: Wielkopolska i Dolny Śląsk. Odcisnęło to ślady w kulturze i tradycji tego obszaru. Przenikały się tutaj: narody, języki i religie, a mieszkający tu ludzie pochodzili z różnych narodowości. Okolica urzeka bardzo malowniczym ukształtowaniem terenu.

Przecinające go pasmo Wzgórz Trzebnicko - Ostrzeszowskich, tworzących moreny czołowe, powstałe w wyniku zlodowacenia, dodatkowo uatrakcyjnia jego walory turystyczne i krajobrazowe. W wielu miejscach znajdują się punkty widokowe, z których rozpościera się wspaniała panorama okolicy. Prawie połowę powierzchni naszej gminy stanowią lasy, głównie sosnowe, choć zdarzają się też inne gatunki drzew. Duży areał lasów i wód stwarza dogodne warunki życia dla fauny i flory, a w sezonie jesiennym obfituje w grzyby.

Dzięki wybudowaniu sztucznego akwenu wodnego o nazwie „Blewązka”, Kobyla Góra stała się ośrodkiem turystyki, rekreacji i wypoczynku. Akwen ten przyjął potoczną nazwę „Zalew”. Od strony Kobylej Góry, przy samym zalewie położony jest ośrodek rekreacyjny, w którym jest m. in. klub żeglarski i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Zalew jest też miejscem, gdzie swojej pasji mogą oddawać się wędkarze. W odległości około 7 km znajduje się najwyższy szczyt Wielkopolski - "Kobyla Góra" 284 m n.p.m. W 1999 r. z okazji 2000 lat chrześcijaństwa na szczycie wzniesiony został Krzyż Milenijny. W 2005 r. postawiono dzwonnicę z dzwonem im. Jana Pawła II.

Pokoje dla naszych Gości usytuowane są na piętrze starego domu. Jest to duża willa z przełomu XIX i XX wieku. Posiadamy 12 miejsc noclegowych 4 dużych pokojach. Dwa z nich mają powyżej 20 m2. Na życzenie Gości, ilość miejsc może zostać powiększona. Na piętrze znajduje się też aneks kuchenny z płytą gazową i lodówką.

Na parterze znajduje się obszerna jadalnia, w której serwujemy zdrowe, domowe posiłki. Nie prowadzimy jednak otwartej gastronomii. Posiłki, które podajemy naszym gościom, przygotowujemy w naszej domowej kuchni. Często z Gośćmi zasiadamy do stołu i spożywamy wspólnie posiłki. Sprzyja to nawiązywaniu bardzo sympatycznych znajomości i często panuje wręcz rodzinna atmosfera. Do jadalni przylega duży hall, gdzie można odpocząć, szczególnie w upalne dni, bo panuje tu wtedy przyjemny chłód. Powierzchnia jadalni i holu to prawie 100 m2, co umożliwia nam organizowanie różnych imprez okolicznościowych i spotkań, np. rodzinnych czy firmowych.

Co roku w naszym gospodarstwie organizujemy pobyt sylwestrowy dla zorganizowanych grup czy rodzin.

Serdecznie zapraszamy do naszego Starego Zamku!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje jednoosobowe, Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe, Pokoje czteroosobowe
Atrakcje lokalne Wycieczki rowerowe, Spływy kajakowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Plaża, Centrum Fitness, Produkcja wyrobów lokalnych, Muzeum, wystawy, Parki krajobrazowe
Udogodnienia w pokoju Taras, Widok, Kominek, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Zwierzęta domowe są akceptowane, Parking
Wyżywienie Śniadania, Śniadanie, obiad i kolacja
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Plaża, Wycieczki krajoznawcze, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat ostrzeszowski, Wielkopolskie
Ligota 20, 63-507 Kobyla Góra

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić