plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Gościniec w Starym Zamku

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 715
Wyświetlony: 623
Wygasa: 2021-02-04 11:35:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(62) 731 65 28
tel.+48 604 057 127(Bożena)
tel.+48 600 332 047(Józef)
https://www.staryzamek.pl
Plusy:

Opis

Gościniec w Starym Zamku to gospodarstwo agroturystyczne, położone we wsi Ligota w gminie Kobyla Góra, w województwie wielkopolskim. Nasza Ligota to mała miejscowość położona w południowej Wielkopolsce na terenie Gminy Kobyla Góra, jednej z siedmiu należących do powiatu ostrzeszowskiego, który od południa i zachodu sąsiaduje z województwem dolnośląskim.

Od zarania swoich dziejów był to teren pograniczny. Stykają się tutaj dwie krainy: Wielkopolska i Dolny Śląsk. Odcisnęło to ślady w kulturze i tradycji tego obszaru. Przenikały się tutaj: narody, języki i religie, a mieszkający tu ludzie pochodzili z różnych narodowości. Okolica urzeka bardzo malowniczym ukształtowaniem terenu.

Przecinające go pasmo Wzgórz Trzebnicko - Ostrzeszowskich, tworzących moreny czołowe, powstałe w wyniku zlodowacenia, dodatkowo uatrakcyjnia jego walory turystyczne i krajobrazowe. W wielu miejscach znajdują się punkty widokowe, z których rozpościera się wspaniała panorama okolicy. Prawie połowę powierzchni naszej gminy stanowią lasy, głównie sosnowe, choć zdarzają się też inne gatunki drzew. Duży areał lasów i wód stwarza dogodne warunki życia dla fauny i flory, a w sezonie jesiennym obfituje w grzyby.

Dzięki wybudowaniu sztucznego akwenu wodnego o nazwie „Blewązka”, Kobyla Góra stała się ośrodkiem turystyki, rekreacji i wypoczynku. Akwen ten przyjął potoczną nazwę „Zalew”. Od strony Kobylej Góry, przy samym zalewie położony jest ośrodek rekreacyjny, w którym jest m. in. klub żeglarski i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Zalew jest też miejscem, gdzie swojej pasji mogą oddawać się wędkarze. W odległości około 7 km znajduje się najwyższy szczyt Wielkopolski - "Kobyla Góra" 284 m n.p.m. W 1999 r. z okazji 2000 lat chrześcijaństwa na szczycie wzniesiony został Krzyż Milenijny. W 2005 r. postawiono dzwonnicę z dzwonem im. Jana Pawła II.

Pokoje dla naszych Gości usytuowane są na piętrze starego domu. Jest to duża willa z przełomu XIX i XX wieku. Posiadamy 12 miejsc noclegowych 4 dużych pokojach. Dwa z nich mają powyżej 20 m2. Na życzenie Gości, ilość miejsc może zostać powiększona. Na piętrze znajduje się też aneks kuchenny z płytą gazową i lodówką.

Na parterze znajduje się obszerna jadalnia, w której serwujemy zdrowe, domowe posiłki. Nie prowadzimy jednak otwartej gastronomii. Posiłki, które podajemy naszym gościom, przygotowujemy w naszej domowej kuchni. Często z Gośćmi zasiadamy do stołu i spożywamy wspólnie posiłki. Sprzyja to nawiązywaniu bardzo sympatycznych znajomości i często panuje wręcz rodzinna atmosfera. Do jadalni przylega duży hall, gdzie można odpocząć, szczególnie w upalne dni, bo panuje tu wtedy przyjemny chłód. Powierzchnia jadalni i holu to prawie 100 m2, co umożliwia nam organizowanie różnych imprez okolicznościowych i spotkań, np. rodzinnych czy firmowych.

Co roku w naszym gospodarstwie organizujemy pobyt sylwestrowy dla zorganizowanych grup czy rodzin.

Serdecznie zapraszamy do naszego Starego Zamku!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje jednoosobowe, Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe, Pokoje czteroosobowe
Udogodnienia w pokoju Taras, Widok, Kominek, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Zwierzęta domowe są akceptowane, Parking
Wyżywienie Śniadania, Śniadanie, obiad i kolacja
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Plaża, Wycieczki krajoznawcze, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat ostrzeszowski, Wielkopolskie
Ligota 20, 63-507 Kobyla Góra

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić