plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Gospodarstwo Agroturystyczne Nad Wodą - Ciekoty

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 810
Wyświetlony: 1912
Wygasa: 2022-07-18 04:53:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 694 676 336
http://nadwoda.com.pl
Plusy:

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Nad Wodą - Ciekoty położone jest w miejscowość wypoczynkowo - noclegowej w sercu Gór Świętokrzyskich i krainie Stefana Żeromskiego. Tu bowiem w latach 1871 - 1883 w skromnym dworze administratora folwarku mieszkała rodzina Żeromskich. Tej wiosce dzieciństwa poświęcił Żeromski najwięcej miejsca w swojej twórczości. Tu mieszkał przez 14 lat, po śmierci ojca opuścił Ciekoty i już nigdy tu nie wrócił. Jednak w sercu przechowywał w sercu obraz swych gór rodzinnych: Radostowej, Kamienia, Bukowej, Łysicy...

Gmina Masłów, w której leży nasza miejscowość Ciekoty położona jest w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w sąsiedztwie Kielc. Atrakcyjna lokalizacja powoduje, że jest ona naturalnym zapleczem rekreacyjnym dla Kielc, ale także dla mieszkańców Warszawy, Łodzi i Śląska. Okolica to dobre miejsce dla miłośników wędrówek pieszych i rowerowych. Łatwo dostępne dla dzieci trasy w Górach Świętokrzyskich zachęcają do turystyki rodzinnej. Teren przecina kilkadziesiąt kilometrów znakowanych szlaków turystycznych o różnym poziomie trudności.

Nasza wieś ma sprzyjający klimat, dobre, bezpieczne warunki wypoczynku, szczególnie dla dzieci. Jest u nas miejsce do leżakowania i zabaw dla dzieci oraz utwardzony plac do parkowania samochodów. Blisko stad do lasów oraz zalewu na czystej rzece Lubrzance. Tereny pozwalają na wycieczki piesze i rowerowe, łatwymi szlakami z pięknymi widokami na Góry Świętokrzyskie. W okolicy nie ma żadnego przemysłu, stąd walory klimatyczno – wypoczynkowe są tu wyjątkowe. Nasze gospodarstwo polecamy ludziom ceniącym spokój, wrażliwym na przyrodę, przyjaznym dla innych ludzi.

Do dyspozycji Gości przygotowaliśmy 4 wolnostojące, niekrępujące domki całoroczne, usytuowane 100m od zabudowań nad trzema stawami hodowlanymi. W każdym domku (4, 5-osobowe) znajdują się dwa pokoje, aneks kuchenny (lodówka, czajnik bezprzewodowy, kuchenka gazowa, zastawa stołowa), łazienka z pełnym węzłem sanitarnym oraz TV i internet bezprzewodowy. Przy domkach duży teren rekreacyjny o powierzchni 1 ha. Gospodyni zapewnia całodzienne wyżywienie - polecając kuchnię regionalną.

Dodatkowo na terenie naszego gospodarstwa znajduje się Izba Biesiadna (Tańcbuda),to stylowa świętokrzyska chata ze staropolskim wystrojem wyposażona w drewniane siedziska, stoły z bali i eksponaty ludowe. Główną atrakcją tego miejsca jest grill usytuowany w jej centrum, na którym gospodyni serwuje jadło nie tylko regionalne, ale wszelkie wymysły kulinarne Gości. W sezonie letnim stanowi również stołówkę dla Gości – panujący tam klimat oraz wystrój dodają lepszego smaku. Tańcbuda jest idealnym miejscem do organizowania wszelkich imprez okolicznościowych.

Dla Gości zainteresowanych różnego rodzaju regionalizmami proponujemy możliwość kontaktu z twórcami ludowymi - haft, wiklina, robótki szydełkowe, wycinanki, kwiaty z bibuły. Zimą zapraszamy na kuligi z miejscową kapelą, a latem możliwość wędkowania w dobrze zarybionych stawach (karp, amur, tołpyga, szczupak, sandacz, sum).

Serdecznie Zapraszamy!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje czteroosobowe, Pokoje pięcioosobowe i większe
Atrakcje lokalne Wycieczki rowerowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Plaża, Centrum Fitness, Produkcja wyrobów lokalnych, Muzeum, wystawy, Park narodowy
Udogodnienia w pokoju Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
Wyżywienie Śniadanie, obiad i kolacja, Biesiady regionalne, Bez wyżywienia
Atrakcje w okolicy Rowery, Jazda konna, Piesze wycieczki, Plaża, Wycieczki krajoznawcze, Produkcja wyrobów lokalnych, Park Narodowy

Lokalizacja

Powiat kielecki, Świętokrzyskie
Ciekoty 27, 26-001 Masłów

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić