plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Gospodarstwo Agroturystyczne Nasturcja

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 850
Wyświetlony: 1841
Wygasa: 2022-09-18 08:07:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(33)876 58 61
tel.+48 505 502 955
https://www.agronasturcja.pl
Plusy:

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Nasturcja położone jest we wsi Barwałd Górny w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Nasza wieś położona jest u podnóży Beskidu Andrychowskiego, przy drodze krajowej 52 z Głogoczowa do Bielska-Białej oraz przy drodze lokalnej do wsi Bugaj na zachód od Kalwarii Zebrzydowskiej, prowadzącej też od wschodu na górę Żar.

Największą atrakcją naszej okolicy jest oddalona od naszego gospodarstwa o około 4 km Kalwaria Zebrzydowska, która znana jest w całym kraju a nawet za granicą za sprawą rzemiosła o świetnej renomie. Jego tradycje sięgają aż XVII wieku. Dotyczy to głównie branży stolarskiej i szewskiej. Drugim walorem sławiącym to miejsce jest żywy kult religijny. Kalwaria Zebrzydowska to najważniejszy obok Częstochowy ośrodek ruchu pielgrzymkowego w Polsce, położony na słynnym Szlaku Papieskim wiodącym z Wadowic do Krakowa. Sanktuarium jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest najczęściej uczęszczanym polskim miejscem pielgrzymkowym. Szczególnie wiele osób przybywa tu podczas Wielkiego Tygodnia.

Nasza okolica oferuje też atrakcje turystyczne i wypoczynkowe. Przez okoliczne miejscowości poprowadzono wiele szlaków turystycznych pieszych i tras rowerowych, blisko stąd również na szlaki Beskidu Małego o silnie pofalowanych wzniesieniach i łagodnych dolinach, związanych często z osobą Jana Pawła II. W okolicy warto zwiedzić magiczną Lanckoronę z ruinami średniowiecznego zamku oraz górę Żar.

Nasturcja jest wspaniałą bazą noclegową zarówno dla turystów i pielgrzymów. Wypoczynek, rekreacja oraz doskonałe miejsce aby obejrzeć atrakcje turystyczne naszego regionu to nasze główne atuty. Dla naszych Gości przygotowaliśmy pokoje 2-, 3-, 4- osobowe z możliwością dostawki z dostępem do łazienki. Do dyspozycji Gości jest przestronna kuchnia z jadalnią, dodatkowo dla osób zainteresowanych proponujemy wyśmienite domowe posiłki. Dysponujemy również polem namiotowym. Przebywającym w naszym domostwie Gościom zarówno tym dużym jak i najmniejszym proponujemy również skorzystanie z:

- ogrodu i placu zabaw dla dzieci,

- grilla i miejsca na ognisko,

- rowerów, siatkówki, tenisa stołowego ...

Ponadto polecamy zioła z własnego ogrodu oraz dziko rosnące z pobliskich pól, mamy również blisko do lasów bogatych w owoce runa leśnego.

Serdecznie Zapraszamy do Nasturcji!!

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Powiat wadowicki, Małopolskie
Barwałd Górny 222, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić