plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Lipą

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 458
Wyświetlony: 1864
Wygasa: 2022-01-19 07:11:00
0.00 (0 głosów)
Cena: od 25 PLN/osoba PLN
Kontakt tel.+48(17)242 0819
tel.+48 602 467 215
http://www.podlipa.lezajsk.pl
Plusy:

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Lipą w małej wsi Przychojec położone jest w odległości około 3 km od Leżajska, na uboczu głównych arterii komunikacyjnych Podkarpacia. Dodatkowo od Leżajska oddziela nas dwukilometrowe pasmo lasu - rezerwat leśny "Las Klasztorny" będący fragmentem Puszczy Sandomierskiej. Ochroną objęto naturalny las mieszany, którego drzewostan tworzą ponad 200-letnie: sosny, buki i jodły. Nieopodal naszego gospodarstwa wije się w swoim korycie rzeka San.

Goście przyjmowani są w obszernym, murowanym domu zamieszkałym również przez nasza rodzinę. Do dyspozycji Gości jest ogólnodostępna kuchnia samoobsługowa, przytulna jadalnia, sala z TV, salon oraz  wygodne pokoje z łazienkami dla sześciu osób. Dodatkowo posiadamy pokój 2-osobowy w wiejskiej chacie z XIX wieku( łazienka w budynku obok) oraz proponujemy możliwość spania na sianie.

Pozostałe budynki tworzą mini skansen, a są to dwie zabytkowe chaty, piwniczka, stajnia i stodoła. Jedna z chałup została przeniesiona w całości z terenu gminy i obrazuje życie mieszkańców wsi z początków ubiegłego stulecia. W drugiej stuletniej chacie znajduje się: pracownia bukieciarska i garderoba strojów bajkowych.

Eksponaty muzealne zostały również wykorzystane do estetycznego i oryginalnego urządzenia domu jak i ogrodu. W stodole jest wystawa ginących zawodów, jak i miejsc do spotkań edukacyjnych lub integracyjnych. Na własnym warzywniku uprawianych jest ok. 40 rodzajów ziół, między innymi: miętę, oregano, szałwię, rozmaryn, cząber, lawendę, ogórecznik, melisę, kminek, trybulę ogrodową, lubczyk. Uprawiane przez nas zioła wykorzystywane są w stanie surowym jak i przetworzonym (w postaci suszu, nalewek, herbatek) do celów kulinarnych, leczniczych lub bukieciarskich. 

Nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych Gościach, dla których przygotowaliśmy plac zabaw, a w nim miedzy innymi: Domek Baby Jagi, Zamek, stroje bajkowe. Na tyłach ogrodu znajduje się boisko do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki. Na terenie gospodarstwa jest miejsce na postawienie przyczepy kempingowej czy namiotu. Przed budynkiem mieszkalnym jest piękne oczko wodne.

Nasze gospodarstwo agroturystyczne oprócz propozycji wypoczynku spełnia jeszcze jedną bardzo ważna rolę - edukacyjną. Od wielu lat jesteśmy Zagrodą Edukacyjną oferującą dla uczniów szkół podstawowych zajęcia edukacyjne w gospodarstwie rolnym- agroturystycznym o specyficznym, skansenowym charakterze. Naszym młodym Gościom proponujemy zajęcia edukacyjne o następującej tematyce:

- OD ZIARENKA DO BOCHENKA – z możliwością pokazu wypieku podpłomyków, proziaków w tradycyjnym piecu chlebowym i degustacją z masłem wyrobionym przez dzieci,

- O TRADYCYJNYCH ZAWODACH – tu można poznać eksponaty związane z zawodem szewca, włókniarza, bednarza, plecionkarza itp.

- ZIOŁA Z MOJEGO OGRÓDKA – tu można poznać ok. 30 gatunków ziół rosnących na rabatach,

- ZDOBNICTWO BIBUŁKOWE – pokazy i warsztaty wyrobu kwiatków z bibuły, pająków, palm wielkanocnych.

Serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa dorosłych jak i dzieci, gwarantujemy wspaniały wypoczynek i zabawę!!

Informacje dodatkowe

Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking, Opieka nad dziećmi
Pokoje Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe
Udogodnienia w pokoju Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Czajnik elektryczny
Wyżywienie Śniadanie, obiad i kolacja
Atrakcje w okolicy Rowery, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Centrum Fitness, Produkcja wyrobów lokalnych, Parki krajobrazowe
Atrakcje lokalne Wycieczki rowerowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Centrum Fitness, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat leżajski, Podkarpackie
Przychojec 151, 37-300 Leżajsk

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić