plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Gospodarstwo Agroturystyczne Stara Szkoła

Dla rodzin

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 467
Wyświetlony: 4603
Wygasa: 2025-02-08 07:09:00
0.00 (0 głosów)
Cena: od 45 PLN/osoba PLN

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Stara Szkoła położone jest w pięknej wsi Glinno u podnóża Gór Sowich na uboczu uczęszczanych tras, otoczone malowniczymi wzgórzami, storczykowymi łąkami i grzybnymi lasami. Góry Sowie otaczające naszą miejscowość stanowią okazały masyw górski długości 25 km, ciągnący się Doliną Bystrzycy na północnym zachodzie po Przełęcz Srebrną na południowym wschodzie. Prawie w całości zbudowane są z gnejsów, mają charakter zwartego bloku o wyrównanej wierzchowinie i pociętych zboczach, od których odchodzą krótkie boczne grzbiety z pięknymi dolinami potoków. Główną kulminacją jest Wielka Sowa (1015 m n.p.m.), na  szczycie której znajduje się stara widokowa wieża. Walory terenu podnosi bogactwo przyrody, do której ochrony powołano Park Krajobrazowy Gór Sowich.

Nasza Agroturystyka Stara Szkoła mieści się w budynku, w którym przed  ponad 150 latami znajdowała się szkoła podstawowa. W miarę naszych możliwości staraliśmy się oddać klimat tej przeszło  historycznej budowli. Dla naszych Gości przygotowaliśmy około 11 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 4- i 5- osobowych z łazienkami oraz aneksem kuchennym.Naszym Gościom proponujemy również smaczne posiłki przygotowane z wykorzystaniem produktów regionalnych.Dodatkowo możliwe jest ustalenie dań jarskich oraz menu dla dzieci. Pasją Gospodyni Starej Szkoły jest gotowanie, a jej posiłki zostały uhonorowane przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego II nagrodą w konkursie "Nasze kulinarne dziedzictwo". 

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego pięknego, magicznego miejsca. Liczne dobrodziejstwa krajobrazowe i klimatyczne, bogaty świat roślin i zwierząt sprzyjają uprawianiu tutaj różnych form aktywnej turystyki i rekreacji. Zapraszamy piechurów i rowerzystów, narciarzy biegowych i zjazdowych, wędkarzy i kajakarzy, zbieraczy minerałów i grzybiarzy, miłośników letniego i zimowego wypoczynku - a także wszystkich ciekawych historii tego regionu.

Z bogatej oferty pozwalamy sobie dla Państwa wybrać kilka miejsc z najbliższej okolicy. Góry Sowie, wśród których leży nasze gospodarstwo, urzekają swym pięknem, bogactwem fauny i flory, mnogością oznakowanych pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Do najciekawszych miejsc prowadzą szlaki o zróżnicowanym stopniu trudności, trasy łatwiejsze i trudniejsze. Zimą panują tu idealne warunki dla narciarzy zjazdowych i biegowych - wiosną, latem i jesienią dla piechurów i rowerzystów. Ponadto lasy te obfitują w jagody, maliny, jeżyny, grzyby, a nawet orzechy. Panoramy z najwyższych szczytów pokazują widoki Sudetów od Karkonoszy po Masyw Śnieżnika. Zobaczyć też można Sudety po stronie czeskiej oraz Nizinę Śląską aż po Wrocław.

Serdecznie zapraszamy do naszej Starej Szkoły!!

Lokalizacja

Powiat wałbrzyski, Dolnośląskie
Glinno 38, 58-320 Walim

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić