plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Jurajka

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 602
Wyświetlony: 3000
Wygasa: 2023-09-05 08:03:00
0.00 (0 głosów)
Cena: od 45 PLN/osoba PLN
Kontakt tel.+48 666 012 643
www.jurajskienoclegi.pl
Plusy:

Opis

Agroturystyka Jurajka  położona jest w miejscowości Żarki w powiecie myszkowskim. Nasze Żarki to urokliwe, małe miasteczko w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, położone na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd w odległości około 50 km od Katowic i 30 km od Częstochowy. Położenie naszego siedliska gwarantuje pełne korzystanie z wszelkich atutów turystycznych Jury, urzekającej malowniczym krajobrazem, w którym dominują porośnięte lasami pagórki z wapiennymi ostańcami skalnymi.

Każdy u nas znajdzie coś dla siebie: amatorzy pieszych wędrówek czy wycieczek rowerowych mają do dyspozycji liczne szlaki turystyczne umożliwiające dotarcie do atrakcyjnych zakątków jury, gdzie znajduje się szereg jaskiń i strażnic.

Idealne warunki do wyciszenia i zadumy można odnaleźć w słynnym maryjnym sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin oraz w pustelni pw. Ducha Świętego w Czatachowie znajdującej się 3 km od Żarek. Można wybrać się na sentymentalny spacer na cmentarz żydowski – kirkut. Kto ma ochotę na zakupy ten może wybrać się na największy w okolicy supermarket pod chmurką –Targowisko miejskie. Dzięki specjałom jurajskiego stołu można się posilić żareckimi obwarzankami, słodkim chlebem, oraz prawdziwą pizzą od rodowitego Włocha.

Nasze pokoje do wynajęcia znajdują się w doskonałej lokalizacji, przy spokojnej gminnej ulicy, w którą łatwo wjechać z drogi wojewódzkiej nr. 793, prowadzącej w kierunku Złotego Potoka. Pokoje są przygotowane na parterze, w budynku oddzielnym od naszego domu, który ma piękną elewację kamienno-ceglaną, czyli doskonale wpisuje się w dziedzictwo budowlane północnej Jury.

Do dyspozycji Gości przygotowane są wygodne pokoje 2-, 3- i 5-osobowe(z możliwością dostawek), każdy z łazienką i wyjściem do ogrodu. Dla rodzin z malutkim dzieckiem możemy zapewnić łóżeczko oraz wanienkę do kąpieli. Ponadto w budynku znajduje się aneks kuchenny oraz WiFi.

Rozległa działka wokół jest zagospodarowana, zadrzewiona, z ładnym podwórkiem, placem zabaw dla dzieci, miejscami do wypoczynku i altaną. Posesja jest ogrodzona. Przy budynku znajduje się obszerny parking.

Lokalizacja

Powiat myszkowski, Śląskie
ul. Leśna 1, 42-310 Żarki

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić