plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Majątek Giże

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 500
Wyświetlony: 2050
Wygasa: 2021-03-17 17:06:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(087) 523 04 05
tel.+48 509 782 015
www.MajatekGizeMarczak.pl
Plusy:

Opis

Majątek Giże położony jest we wsi Giże w gminie Świętajno koło Olecka, które znajduje się we wschodniej części województwa warmińsko – mazurskiego, na szlaku łączącym Dolinę Wielkich Jezior Mazurskich z Pojezierzem Suwalsko - Augustowskim, w dorzeczu rzeki Legi i Ełk. Powiat olecki to jeden z najpiękniejszych zakątków Mazur. Jest to urokliwy teren polodowcowy, który charakteryzuje się licznymi jeziorami i wzniesieniami. W pobliżu jest najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza (108,5 m głębokości). Najwyższymi wzniesieniami są Szeska Góra na północ od Olecka Piękna Góra koło Gołdapi i Cisowa Góra w Suwalskim Parku Krajobrazowym.

Nasz Majątek zajmuje powierzchnię 21,8 ha. Ziemia rolnicza wykorzystywana jest do uprawy zbóż warzyw drzew owocowych i orzecha laskowego. Gospodarstwo prowadzone jest metodami ekologicznymi i posiada atest gospodarstwa ekologicznego uzyskany w 1999 roku. Dużą atrakcją są dwa jeziorka połączone mostem. Można tu kąpać się pływać łódką i kajakiem, łowić ryby i podziwiać baśniowe szuwary.

Na terenie naszej posiadłości znajdują się dwa nowe przestronne budynki przeznaczone dla Gości z przytulnie wyposażonymi pokojami i apartamentem. Nasze budynki zachowują cechy dawnego budownictwa z elementami architektury charakterystycznymi dla tych terenów: dachy z naczółkami kryte oryginalną czerwoną dachówką z początku XX wieku ozdobne obramowania okien wkomponowane w elewację budynków elementy z cegły klinkierowej. Naszym Gościom proponujemy  znakomitą kuchnię opartą na potrawach regionalnych, które przygotowywane są na bazie produktów ekologicznych o wysokiej wartości odżywczej.

Posiadłość nasza zyskała duże uznanie, a świadczą o tym uzyskane nagrody w konkursach ogólnopolskich: „ZIELONE LATO” i „ZŁOTA WIECHA”- pierwsze miejsca w Polsce – za najlepsze i najładniejsze gospodarstwo ekoturystyczne.

W obszarze naszego Majątku znajdują się drogi wewnętrzne alejki ścieżynki, którymi można spacerować i radować się pięknem natury. W upalne dni można opalać się na pomoście a w zimne ogrzać się przy kominku w dworku na plaży. Szczególnie dzieci mają tu przysłowiowy raj. Mogą korzystać z dużego placu zabaw z urządzeniami do rekreacji. Jest szkoła wakacyjna z ławkami i tablicą, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, szachy zewnętrzne, siłownia, plac do siatkówki i badmintona. Wielką atrakcją cenioną przez naszych Gości jest sauna położona na brzegu jeziora, która jest szczególną atrakcją w okresie zimy.

Serdecznie zapraszamy do naszego Majatku rodziny z dziećmi grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych. Każdy doświadczy tu spokoju ciszy piękna nieskażonej natury życzliwości a także będzie miał możliwość poznania jednej z najpiękniejszych krain Polski jaką są Mazury.

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe, Pokoje czteroosobowe
Udogodnienia w pokoju Balkon, Taras, Widok, Kominek, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
Wyżywienie Śniadania
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Plaża, Wycieczki krajoznawcze, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat olecki, Warmińsko-mazurskie
Giże 41, 19-411 Świętajno

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić