plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Sabat Na Gruszy

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 922
Wyświetlony: 2965
Wygasa: 2025-02-07 06:01:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 507 947 292
https://sabatnagruszy.pl

Opis

Agroturystyka Sabat Na Gruszy położona jest małej świętokrzyskiej wsi Gruszka, w powiecie kieleckim, w gminie Zagnańsk. Wieś leży około 8 km na północ od Kielc, w niewielkiej odległości od drogi ekspresowej nr 7. Nasza gmina Zagnańsk prawie w całości położona jest na terenie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego.

Park ten jest częścią Zespołu Parków Krajobrazowych Gór Świętokrzyskich, który charakteryzuje się specyficznymi walorami krajobrazowymi, przyrodniczymi, historycznymi i kulturowymi. Okolica zarówno ta bliska jak i dalsza została wyjątkowo obdarzona przez naturę w urokliwe miejsca, góry, doliny, wiekowe dęby, aleję lip, tajemnicze, a nawet jak na Górze Grodowej magiczne głazy.

Przez teren gminy częściowo przebiegają dwie trasy rowerowe oraz pięć znakowanych pieszych szlaków turystycznych: zielony, dwa czerwone i dwa żółte. Trasy zarówno piesze jak i rowerowe są niezbyt trudne, w większości po asfalcie lub drodze szutrowej, niemal płaskie, przebiegają przez piękne lasy, pola i wsie. Na trasach znajdują się miejsca postojowe oraz widokowe.

Dodatkowo na terenie Zagnańska jest atrakcja w postaci Muralu, który przedstawia charakterystyczne miejsca gminy (tj. Dąb Bartek – król Puszczy Świętokrzyskiej, hutę "Józef" w Samsonowie oraz Tetrapoda – najstarszego na świecie czworonoga chodzącego po lądzie) z wplecionym motywem przewodnim o zabarwieniu humorystycznym.

Agroturystyka Sabat Na Gruszy dla Państwa oddaje część rodzinnego domu, w którym do wyłącznej dyspozycji Gości jest 4 pokoje, aneks kuchenny z jadalnią oraz duży ogród. Dysponujemy 12 miejscami noclegowymi w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, TV i internetem. Dodatkowo proponujemy Państwu skorzystanie z naszego wyżywienia opartego na regionalnych, miejscowych przepisach, z naturalnych produktów z naszego gospodarstwa.

W naszym przytulnym zakątku poczują się Państwo wyjątkowo. Posiadamy ponad hektarowe gospodarstwo wraz z kawałkiem lasu, który jest rajem dla amatorów grzybobrania. Wśród szumu drzew i śpiewu ptaków, można odpocząć od zgiełku dużego miasta. Na terenie gospodarstwa znajduje się grill, altana, miejsce na ognisko, mały plac zabaw dla dzieci oraz staw gdzie można popływać pontonem i odpocząć wśród wysokich świerków. Dodatkowo zapraszamy Państwa do wspólnego biesiadowania przy regionalnej muzyce oraz do udziału w warsztatach organizowanych przez Zespół Ludowy Jaworzanki, do którego należymy.

Warto zatem, odwiedzić miejsce gdzie kiedyś żyły najstarsze czarownice w kraju. Uruchom swoją miotłę i przybądź na zlot w Góry Świętokrzyskie.

Zapraszamy!!!

Lokalizacja

Powiat kielecki, Świętokrzyskie
Gruszka 183, 26-050 Zagnańsk

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić