Skip to main content

908

Stadnina Koni w Nowej Wsi Kosowskiej


Opis

Stadnina Koni położona jest w malowniczej Nowej Wsi Kosowskiej w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, chroniącego unikatowego krajobrazu rzeki Bug. To tutaj czeka na nas wyjątkowy świat, gdzie swobodnie meandruje rzeka Bug pełna dzikich wysp, stromych skarp i starorzeczy porzuconych gdzieś po drodze jej szalonego nurtu. To kraina pełna kontrastów – suchych i piaszczystych wydm graniczących z torfowiskami oraz podmokłych lasów sąsiadujących z borami sosnowymi. Świat zielonych kompleksów leśnych noszących w sobie pamięć o dostojnych puszczach porastających niegdyś w całości te tereny.

Stadnina znajduje się w malowniczym miejscu i rozpościera się na terenie o powierzchni ponad 32 hektarów. W ofercie jest między innymi szkółka jeździecka, w której można zarówno rozpocząć przygodę w siodle, jak i doskonalić umiejętności. Oprócz koni w gospodarstwie są również inne zwierzęta: osiołek, alpaki, owieczki, kozy, króliki, bażanty, kury, kaczki, psy i koty, które bardzo cieszą najmłodszych odwiedzających.

Stadnina ma przygotowaną bazę noclegową w postaci w pełni wyposażonych domków holenderskich z werandami oraz na polu namiotowym. Na terenie można też korzystać z placu zabaw dla dzieci, basenu, trampoliny, a na starszych czeka staw, gdzie można zarzucić wędkę.

W samym centrum stadniny jest karczma, w której organizowane są imprezy, takie jak komunie, chrzciny, urodziny, małe wesela oraz firmowe imprezy integracyjne. Wnętrze karczmy wyposażone zostało w stare, często zapomniane już narzędzia i urządzenia, które były wykorzystane dawniej w gospodarstwach domowych na wsi. Mocną stroną tutejszej gospody są dania regionalne, takie jak blaszka, pierogi, żurek na zakwasie, bigos, słonina wędzona i swojski smalczyk. Większość tutejszych produktów spożywczych ma certyfikat ekologiczny.

Dla dzieci ze szkół i przedszkoli organizowane są jednodniowe wycieczki, a w okresie wakacyjnym półkolonie, gdzie najmłodsi mają czas wypełniony grami, zabawami oraz różnymi zajęciami.

Serdecznie Zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 660 725 481

Adres

Nowa Wieś 58c
08-330 Kosów Lacki
Mazowieckie, Powiat sokołowski

Displayed: 5581 - Agroturystyka

Lokalizacja

Nowa Wieś 58c - 08-330 Kosów Lacki - Mazowieckie, Powiat sokołowski