plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Zagroda na Zadupiu - Sycyn

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 717
Wyświetlony: 1118
Wygasa: 2021-02-06 13:15:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel+48 605 139 775
https://www.facebook.com/SycynPodLipa
Plusy:

Opis

Serdecznie zapraszamy do wypoczynku w małym gospodarstwie agroturystycznym Zagroda na Zadupiu położonym w malowniczej miejscowości Sycyn, gdzie okoliczne lasy obfitują w wiele odmian dzikiej zwierzyny, jak: jelenie, sarny, dziki i lisy. Spotkanie z leśnymi zwierzętami będzie z pewnością niezapomnianą przygodą dla dzieci, które znają je tylko z bajek. Okolica sycyńskich bagien jest siedliskiem wielu rodzajów ptactwa. Występują tu: żurawie, bociany, łabędzie, kaczki, sójki i inne. Stąd też można wybrać się na piesze wycieczki po rezerwacie przyrody "Dołęga", gdzie podziwiać można odmianę skrzypu olbrzymiego (Equisetum telmateia). W pobliżu naszej Zagrody przebiega zielony szlak rowerowy, idealne miejsce dla osób ceniący sobie aktywne formy wypoczynku. Wiosną zapraszamy Gości do spędzania u nas czasu czynnie, poprzez spacery, zbiory ziół, można u nas w trakcie pobytu zrobić sok lub miód z mniszka lekarskiego, czarnego bzu, a jesienią nazbierać grzybów i w naszym piecu chlebowym je podsuszyć

W gospodarstwie mieszka zaprzyjaźniony dzięcioł Teofil, który ulokował swoją kuźnię na flagowej lipie gospodarzy. Przy odrobinie szczęścia napotkać można czubatego dudka, a czasem szybującego w przestworzach orła bielika.

Zagroda to miejsce, w którym Goście, dzięki naszej pasji, mogą wrócić do przeszłości. Zgromadzono tu wiele maszyn rolniczych oraz sprzęty z ubiegłych stuleci, które służyły rolnikom w pracy na roli i w gospodarstwie domowym. Pobyt tutaj to wspaniała okazja, by zaznajomić się z ich działaniem. Odtworzyliśmy również tradycyjny sposób wypiekania chleba w piecu chlebowym opalanym drewnem. Poznać tu można tajniki powstawania chleba "od ziarenka do bochenka" i własnoręcznie wyrobić ciasto chlebowe, które po upieczeniu można zabrać ze sobą do domu. Przepyszny "Chleb Sycyński" znany jest nie tylko w okolicy, ale i w całej Polsce. I to dzięki niemu właśnie gospodarstwo zostało przyjęte w 2014 r. do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski.

Od roku 2015 gospodarstwo jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych i ma w swoim programie dla szkół, przedszkoli i innych grup zorganizowanych dwa rodzaje warsztatów" wypiek chleba „Od ziarenka do bochenka" oraz pokazy różnych czynności życia codziennego z przeszłości przy użyciu dawnych sprzętów i maszyn, z karmieniem zwierząt gospodarskich włącznie. Jedną z atrakcji jest między innymi ręczne dojenie kozy.

Do dyspozycji Gości posiadamy trzy pokoje z łazienką, łącznie 8 miejsc noclegowych, cena w zależności od długości pobytu. Udostępniamy teren do organizacji imprez okolicznościowych, lub organizujemy takowe na zlecenie. Pod dachem pomieścimy około 50 osób. Gościom oferujemy miejsce na ognisko, grill, smok-er ( mobilna wędzarnia ) i kuchnia polowa.

Serdecznie zapraszamy do naszej Zagrody na Zadupiu!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe
Udogodnienia w pokoju Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Zwierzęta domowe są akceptowane, Parking
Wyżywienie Śniadania, Biesiady regionalne, Bez wyżywienia
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Produkcja wyrobów lokalnych, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat obornicki, Wielkopolskie
Sycyn 4, 64-606 Popówka

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić