plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Góra Lemana

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 448
Wyświetlony: 1337
Wygasa: 2021-01-10 15:11:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel+48(59)821 58 08
www.goralemana.cba.pl
Plusy:

Opis

Góra Lemana położona  jest w małej, malowniczo położonej wiosce Piaszno, gmina Tuchomie w Szwajcarii Kaszubskiej. Kraina to przepiękna, dziewicza, ciekawa i zachwycająca. Można u nas złowić wielką rybę, nazbierać mnóstwo grzybów, jagód, przemierzyć lasy pieszo lub na rowerze. Gwarantujemy ciszę, spokój i możliwość odpoczęcia od zgiełku życia codziennego.

Góra Lemana jest to punkt położony na wysokości 220m n.p.m. w malowniczej wsi jaką jest Piaszno i zaczęła funkcjonować jako nazwa miejscowa wraz z pojawieniem się myśli o wybudowaniu na tym wzgórzu  20 m wieży widokowej przez gospodarza i właściciela tej ziemi Klemensa Lemana.

Wieża widokowa to nie wszystko. Po drugiej stronie drogi znajdziesz neolityczną Osadę Gotów. Goci mieszkali na tych terenach jeszcze zanim pojawili się na nich Kaszubi. Przybyli tu z krajów skandynawskich dwa tysiące lat temu i pozostawili po sobie ślady w postaci kurhanów i kamiennych kręgów. Historia Gotów i pamiątki po nich są częścią historii kaszubskiej ziemi.

Góra Lemana to nie tylko wzgórze, ale również kompleks różnego rodzaju atrakcji turystycznych takich jak:

- Wieża Widokowa,

- Kurhany Kamienne i kręgi neolityczne,

- Muzeum 50-ciu hektarów,

- osada neolityczna, która zyskała miano największego prywatnego skansenu w Polsce.

Ponadto na terenie naszego gospodarstwa organizujemy również bardzo atrakcyjne imprezy plenerowe i przedsięwzięcia edukacyjne zarówno dla dzieci, młodzież jak i osób dorosłych, do których należą miedzy innymi:

- Noc Świętojańska,

- Zlot Czarownic,

- Czy Dzień ze swojskim chlebem, którego wypiekiem trudnimy się od wielu lat.

Dodatkowo duże, ogrodzone podwórko daje możliwość uprawiania wielu sportów (siatkówka, piłka nożna, badminton), a specjalnie przygotowane miejsce pozwala na miłe spędzenie wieczorów przy grillu lub ognisku.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej Góry Lemana!!

Informacje dodatkowe

Atrakcje lokalne Wycieczki rowerowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Muzeum, wystawy, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat bytowski, Pomorskie
Piaszno 31, 77-133 Tuchomie

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić