plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Gród Gotów w Węsiorach

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 442
Wyświetlony: 2119
Wygasa: 2021-01-05 16:11:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 607 109 203
www.goci.wesiory.pl
Plusy:

Opis

Gród Gotów nawiązuje do ludu starożytnych Gotów, którzy zamieszkiwali na Pomorzu blisko dwa tysiące lat temu. Pozostawili oni w Węsiorach cmentarzysko oraz Kamienne Kręgi. Przybyli na Pomorze ze Skandynawii.

W Grodzie Gotów poprzez zabawę przekazujemy dzieciom, młodzieży oraz dorosłym wiedzę o odległej historii naszego regionu.

Rodziny, małe grupy przyjaciół, oraz zorganizowane grupy wycieczkowe znajdą w Grodzie Gotów niezapomnianą atmosferę. Inscenizacja starożytnego grodu, historyczne stroje, możliwość samodzielnego lepienia w glinie oraz strzelanie z tradycyjnego łuku pozwoli lepiej zrozumieć tę ciekawą i odległą kulturę.

Węsiory to Kaszubskie Stonehenge można tu zobaczyć 4 kamienne kręgi, największe wrażenie robi Krąg Strażnika i Krąg Spotkań. Goci najpierw budowali kręgi, które następnie wyznaczały miejsce przyszłych pochówków. Wokół kręgów widać 20 kurhanów, czyli kopców usypanych z kamieni i głazów, a pod nimi ponad 100 grobów. Cmentarzysko pochodzi prawdopodobnie z lat 70-tych n.e.

Do dziś nie wyjaśniono, do czego służyły kamienne kręgi, prawdopodobnie spotykała się tutaj starszyzna plemienna, ale mówi się też, że jest to pradawny kalendarz astronomiczny. Badania naukowców wykazały, że kręgi emitują energię pozytywnie wpływającą na system nerwowy człowieka.

W Grodzie Gotów w Węsiorach można nie tylko wzbogacić się o wiele informacji dotyczących dawnych mieszkańców tej ziemi – Gotów – późniejszych  zdobywców Rzymu, ale również aktywnie spędzić czas. Zabawa, niezapomniana atmosfera starożytnego grodu, historyczne stroje, a wszystko połączone z aktywnym nabywaniem nowych umiejętności i rozwijaniem ukrytych zdolności.

Wśród atrakcji Grodu Gotów są:

  • Warsztaty: teatralne, łucznicze, ceramiczne, wyrobu biżuterii, wikliniarskie, kuglarskie oraz kuchnia gocka
  • Zabawy integracyjne: tańce grupowe, KUBB, gra z hełmem
  • Ogniska
  • Wieczorne zabawy taneczne

Gród w Węsiorach stanowi również ciekawą okazję do organizacji imprez okolicznościowych i integracyjnych. Granice wyznacza tylko wyobraźnia. Ułatwieniem w organizacji różnorodnych zajęć jest trzydzieści miejsc noclegowych, które czekają na  naszych Gości w Węsiorach lub 50 w Sulęczynie

Facebook: https://www.facebook.com/GrodGotow/

Serdecznie zapraszamy do Grodu Gotów w Węsiorach!!

 

 

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Powiat kartuski, Pomorskie
Węsiory 63A, 83-320 Sulęczyno

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić