Skip to main content

611

Młyn Wielisław - Agroturystyka i Restauracja


Opis

Zapraszamy Państwa do pięknego miejsca wypoczynku w Krainie Wygasłych Wulkanów do Młynu Wielisław - Agroturystyki i Restauracji, który znajduje się u podnóża Góry Wielisławki nieopodal Organów Wielisławskich. Proponujemy Państwu komfortowe noclegi w zabytkowym, klimatycznym budynku dawnego młyna wodnego napędzanego turbiną zasilaną wodą z rzeki Kaczawy. Wypocząć u nas można na wiele sposobów, między innymi wśród naszych pobliskich atrakcji o jakich można znaleźć informację w dziale Atrakcje Krainy Wygasłych Wulkanów. Nie jest to oczywiście jedyna forma wypoczynku na jaką mogą liczyć nasi Goście. W obszarze Młyna mamy do dyspozycji m.in. miejsca nad "Młynówką". Jest to kanał wodny, którego wody niegdyś napędzały nasz młyn. Dzisiaj Młynówka zasila Małą Elektrownię Wodną znajdującą się tuż przy budynku.

Z Młyna wychodzi się bezpośrednio na Wielisławkę, górę w której podobno ukryte są skarby Wrocławia (depozyty bankowe wywiezione z Wrocławia ciężarówkami pod koniec II wojny światowej), a do tych skarbów prowadzą liczne tunele i sztolnie. I chodzą słuchy, że gdzieś z naszego młyna jest do nich wejście. Na szczycie góry znajdują się ruiny dawnego zamku rycerza zbójnika Wielikosława, a także ruiny dawnego schroniska i gospody, w której bawili się jeszcze w latach pięćdziesiątych tutejsi mieszkańcy.

Z naszego siedliska można w szybkim czasie dotrzeć w różne ciekawe miejsca nie tylko Gór i Pogórza Kaczawskiego ale także Karkonoszy, Pasma Gór Izerskich czy inne miejsca w paśmie Sudetów. Jest to świetna baza wypadowa do ciekawych miejsc w okolicy.

Dla naszych Gości przygotowaliśmy 11 pokoi o bardzo wysokim standardzie, które swoją stylistyką komponują się z całością naszego Młyna. Gości odwiedzających siedlisko serdecznie zapraszamy do restauracja zlokalizowanej w zabytkowym dawnym Młynie Wodnym u podnóża wygasłego wulkanu góry Wielisławki.

Oferujemy naszym Gościom dwie sale: Sala Kominkowa na parterze oraz Sala Młyńska na pierwszym piętrze. W zimie Gości ogrzewa kominek, a w letnie dni przyjemnie chłodzi zamontowana klimatyzacja. Na każdym piętrze pozostawiliśmy stare, zabytkowe urządzenia młyńskie żeby oddać klimat tego miejsca Oferujemy dania kuchni polskiej, europejskiej i wegetariańskiej. Na życzenie Gości przygotowujemy również dania specjalne. Naszą specjalnością jest gęsina. Nasze dania tworzone są na bazie regionalnych produktów co pozwala na zachowanie tradycyjnego smaku i sposobu przyrządzania.

Dodatkowo w naszej ofercie znajduje się również małe SPA, w którym można zrelaksować się po całodziennych atrakcjach Ziemi dolnośląskiej.

Serdecznie zapraszamy do naszego Młyna!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48(75) 712 60 57
tel.+48 660 018 294

Adres

Ul. Młyńska 9/2, Sędziszowa
59-540 Świerzawa
Dolnośląskie, Powiat złotoryjski

Displayed: 7117 - Pensjonaty

Lokalizacja

Ul. Młyńska 9/2, Sędziszowa - 59-540 Świerzawa - Dolnośląskie, Powiat złotoryjski