plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Siedlisko Małgorzaty

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 456
Wyświetlony: 1905
Wygasa: 2022-01-17 10:46:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 510 157 111
www.siedliskomalgorzaty.pl
Plusy:

Opis

Ekomuzeum Siedlisko Małgorzaty w Cholewnikach koło Kazimierza Dolnego to miejsce, które pozwala na kontynuację tradycji rodzinnych oraz rozwijanie zainteresowań własnych jak też możliwości przekazania wiedzy i umiejętności osobom zainteresowanym twórczością ludową i regionalizmami. Siedlisko powstało w budynku mieszkalnym, dla jego potrzeb został zaadaptowany również garaż znajdujący się w podpiwniczeniu, którego ściany wykonane zostały zgodnie z kazimierska tradycją z białego wapienia, który nadaje pomieszczeniu szczególnego charakteru.

W Ekomuzeum najważniejsze miejsce zajmują 3 warsztaty tkackie. Dwa tradycyjne, wiekowe, wysłużone poprzednim pokoleniom, które udało się zaadaptować do pracy oraz jeden mały warsztat współczesny. Pomieszczenia zostały wyposażone w wiekowe sprzęty użytkowane w rodzinie założycieli: zydle, stoły, kredens, kolebkę. Natomiast inna część izby przeznaczona została na zajęcia z zakresu palmiarstwa i tworzenia tradycyjnych kwiatów ozdobnych z ziół i innych roślin zarówno uprawianych, jak też rosnących dziko. Zajęcia z tego zakresu uzupełnione są zwykle opowiadaniami o roślinach, których używa się do palm – jakie mają znaczenie symboliczne i tradycyjne. Dzięki zawieszonym u pułapu ziołom pomieszczenie wypełnione jest zapachem charakterystycznym dla wzgórz kazimierskiego kamieniołomu.

Siedlisko to miejsce promujące kulturę i tradycję ziemi kazimierskiej. Programy edukacyjne pomagają zdobyć wiedzę o twórczości ludowej i ginących zawodach. Odwiedzającym nas Gościom oferujemy między innymi warsztaty i pokazy z plastyki obrzędowej:

- z zajęcia z tworzenia kwiatów z bibuły i palm wielkanocnych z ziół,

- pokazy tkania na tradycyjnych krosnach,

- zwiedzanie przydomowej pasieki,

- pokazy sprzętu pszczelarskiego,

- poznanie tajników pszczelarstwa,

- warsztaty wytwarzania świec z wosku pszczelego oraz zajęcia z hafciarstwa, decoupage’u, plecionkarstwa prowadzone przez twórców ludowych naszego regionu.

Siedlisko Małgorzaty” to miejsce, w którym odbywa się wiele spotkań o charakterze warsztatów, zajęć plastycznych promujących kulturę i tradycję ziemi kazimierskiej.

Informacje dodatkowe

Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
Atrakcje lokalne Wycieczki rowerowe, Spływy kajakowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Plaża, Centrum Fitness, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Muzeum, wystawy, Parki krajobrazowe
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Plaża, Wycieczki krajoznawcze, Centrum Fitness, Skanseny regionalne, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat puławski, Lubelskie
Cholewianka 7a, 24-120 Kazimierz Dolny

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić