Skip to main content

477

Zagroda Edukacyjna Pszczółki

Informacje o obiekcie

 • Udogodnienia:
  Internet bezprzewodowy (wifi), Parking, Opieka nad dziećmi
 • Atrakcje lokalne:
  Wycieczki rowerowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Centrum Fitness, Produkcja wyrobów lokalnych, Muzeum, wystawy, Parki krajobrazowe
 • Wyżywienie:
  Bez wyżywienia
 • Atrakcje w okolicy:
  Rowery, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Produkcja wyrobów lokalnych, Parki krajobrazowe

Opis

Niezwojowice. Niewielka miejscowość w gminie Pałecznica. Jedyne takie miejsce w północnej Małopolsce, gdzie historia, dawne zwyczaje i wyśmienita kuchnia tworzą doskonałe trio. W Gospodarstwie i Zagrodzie Edukacyjnej „Pszczółki” dla każdego drzwi zawsze są otwarte. Gospodarstwo położone jest w sąsiedztwie malowniczych stawów rybnych o łącznej powierzchni 4 ha, oraz przy źródełku, przy którym czas staje w miejscu. Przyjemne otoczenie siedliska wypełnia też sad owocowy, w którym znajduje się pasieka i dom pszczelarza wykorzystywany jako inhalatorium, dostępne dla zwiedzających oraz pszczela sala dydaktyczna pozwalająca przybliżyć życie rodziny pszczelej.

Gospodarz Janusz Król wita w stroju kosyniera spod Racławic,a Gospodyni Danuta Król zaprasza na pyszne domowe „rogaliki Danusi”, a ich córka Agnieszka Król – do królestwa ziół, owoców i warzyw.

Zaglądając tu można zobaczyć jedyną w Polsce makietę Bitwy Racławickiej, którą tworzą misternie wykonane w drzewie figurki żołnierzy rosyjskich i chłopów. Historię bitwy można usłyszeć w siedmiu językach, a w języku polskim i francuskim czyta ją aktor - Andrzej Seweryn.

W Izbie Regionalnej można obejrzeć galerię obrazów, a w niej dwanaście ksiąg „Pana Tadeusza”. Tu czeka mała niespodzianka – można odkryć też księgę trzynastą.

Każdego przyciąga sala ze starymi szkolnymi ławami. Zasiadając w nich otrzymamy atrament, gęsie pióro i pocztówkę. A pisanie gęsim piórem, choć wcale łatwe nie jest, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Tych nie brakuje na warsztatach pszczelarskich, a szczególnie podczas opowieści gospodarza o rodzinie pszczelej.

Aby odpocząć wystarczy przejść do ogrodu, do którego prowadzi aleja lipowa. Tu czekają owoce, warzywa i kwiaty. W sezonie można albo wędzić śliwki albo kisić kapustę. Ale to nie koniec atrakcji. Wiosną można samemu pozyskać sok z brzozy. Latem w gospodarstwie zbiera się lipę, a zimą drze pierze. Tylko tu powraca się do tradycji plecenia wianków po Bożym Ciele połączonych z potańcówką.

GĘSIE PIÓRO, LIPA I WARSZTATY PSZCZELARSKIE - TO WSZYSTKO NA CIEBIE CZEKA W KRÓLÓW GOSPODARSTWIE. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. I to o każdej porze roku. I nie wyjedzie z pustymi rękami. Bo tu można zaopatrzyć się między innymi w lipę, miody i różnego rodzaju przetwory.

Serdecznie zapraszamy do Zagrody Edukacyjnej Pszczółki!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 660 431 061

Adres

Niezwojowice 23
32-109 Pałecznica
Małopolskie, Powiat proszowicki

Displayed: 6268 - Zagroda edukacyjna

Lokalizacja

Niezwojowice 23 - 32-109 Pałecznica - Małopolskie, Powiat proszowicki