Skip to main content

909

Agroturystyka Pod Kogutem - Cierzpięty


Opis

Agroturystyka Pod Kogutem położona jest w mazurskiej wsi Cierzpięty, leżącej tuż nad jeziorem Mokrym, na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w strefie ciszy obejmującej zarówno jezioro jak i jego brzegi. Okolice Cierzpięt dają wiele możliwości spędzania wolnego czasu przez okrągły rok. W okresie letnim magnesem przyciągającym Gości jest jezioro Mokre, gdzie można kąpać się, a także pływać kajakami, łodziami wiosłowymi czy na widsurfingu. Okoliczne lasy zachęcają do pieszych wędrówek, wypraw rowerowych, na biegówkach lub nordic walking. Jesienią pobliskie lasy zapełniają się grzybami.

Nieprzeciętne walory przyrodnicze, uroki krajobrazu, pojezierza Mrągowskiego są magnesem przyciągającym setki tysięcy turystów spragnionych kontaktu z przyrodą. Znajduje się  ono w samym centrum Pojezierza Mazurskiego, w otoczeniu pięknych krain: od strony północnej graniczy z Niziną Sępopolską, od zachodniej z Pojezierzem Olsztyńskim, z kolei od wschodniej sąsiaduje z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, a od południa z Równiną Mazurską.

Sąsiedztwo wyśmienite. Kraina idylliczna dla wędkarzy, grzybiarzy, żeglarzy, kajakarzy…

Jeśli pragniesz ciszy i spokoju, taki obszar Ci to zapewni. U nas „zgubisz się” – uciekniesz od tłumów, wyciszysz, odpoczniesz. Rozglądaj się wówczas za uroczymi niewielkimi wioskami i miasteczkami, szukaj odpoczynku nad mniejszymi jeziorami, relaksu na kwitnących łąkach bądź w lasach zapewniających schronienie przed upalnym słońcem. Lecz jeśli tęsknisz za towarzystwem i gwarem i u nas to znajdziesz.

Nasz pensjonat to doskonałe miejsce na wyjazd z dziećmi lub grupą przyjaciół. Mamy 5 pokoi z własnymi łazienkami, a rano naszych Gości zapraszamy na domowe śniadanie.

Do dyspozycji Gości są również: grill pod wiatą, łódka wiosłowa, rowery, plac zabaw dla dzieci i prywatna plaża z pomostem. Organizujemy ogniska nad jeziorem, spływy kajakowe, przejażdżki wozem konnym po okolicy, grilowanie.

Serdecznie Zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 602 239 296

Adres

Cierzpiety 37B
11-710 Cierzpięty
Warmińsko-mazurskie, Powiat mrągowski

Displayed: 3141 - Agroturystyka

Lokalizacja

Cierzpiety 37B - 11-710 Cierzpięty - Warmińsko-mazurskie, Powiat mrągowski