Skip to main content

584

Eko Gospodarstwo - Na Łęgach


Opis

Eko Gospodarstwo - Na Łęgach w Lubczy Małej to agroturystyka i gospodarstwo rolne o powierzchni 62 ha prowadzone metodami ekologicznymi i posiadające atest Stowarzyszenia EKOLAND. Nasza wieś Lubcza Mała jak i cała gmina Krzyż Wlkp, swymi walorami przyrodniczymi i brakiem uciążliwego przemysłu, stanowi o atrakcyjności turystycznej i wypoczynkowej dla spragnionych odpoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Nieskażone lasy, woda i powietrze, niezwykłe bogactwo roślin i zwierząt to główne walory tego terenu. 

Krajobraz Gminy jest bardzo urozmaicony, szczególnie urokliwe są głęboko wcięte doliny Drawy i Płocicznej. Piękne lasy, jeziora, rzeki tworzą wspaniałe krajobrazy. Będąc w tym rejonie trzeba koniecznie odwiedzić Drawieński Park Narodowy, który leży na pograniczu 3 województw – wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Do atrakcji turystycznych gminy zaliczamy pięknie położony teren, ciszę , lasy, możliwość jazdy konnej, spływy kajakowe rzeką Drawą. Jest to wspaniałe miejsce do wędkowania, a w okresie jesiennym, teren dla zbieraczy grzybów.

W naszym gospodarstwie hodujemy kozy, drób, uprawiamy zboża oraz warzywa na potrzeby nasze i naszych Gości. Naszą największą atrakcją jest usytuowanie naszego gospodarstwa w strefie o jednym z najniższych zaludnień w Polsce, nie uprzemysłowionej i blisko granicy, jednocześnie nasze pole namiotowe dla kilku -kilkunastu namiotów (przyczep campingowych) zlokalizowane jest w otoczeniu gospodarstwa wśród naturalnych łąk, lasków i pól.

Do dyspozycji naszych Gości oprócz pola namiotowego, na którym można rozstawić od sześciu do ośmiu namiotów, przygotowaliśmy pokoje gościnne w domu wolnostojącym oraz domek letniskowy dla sześciu osób. W trakcie pobytu w naszym gospodarstwie jest możliwość spróbowania i zakupu ekologicznych produktów wytwarzanych w gospodarstwie.

Serdecznie zapraszamy do naszego Eko Gospodarstwa - Na Łęgach!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48(67) 25 33 159
tel.+48 602 302 382

Adres

Lubcz Mały 17
64-761 Krzyż Wlkp.
Wielkopolskie, Powiat czarnkowsko-trzciane

Displayed: 7259 - Agroturystyka

Lokalizacja

Lubcz Mały 17 - 64-761 Krzyż Wlkp. - Wielkopolskie, Powiat czarnkowsko-trzciane