Skip to main content

944

Zakamionkiem - Orawska Chałupa Pod Babią Górą

Informacje o obiekcie

 • Pokoje:
  Pokoje dwuosobowe, Pokoje czteroosobowe
 • Atrakcje lokalne:
  Wycieczki rowerowe, Spływy kajakowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Plaża, Sauna, Centrum Fitness, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Muzeum, wystawy, Park narodowy, Parki krajobrazowe
 • Udogodnienia w pokoju:
  Taras, Widok, Kominek, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
 • Udogodnienia:
  Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
 • Wyżywienie:
  Śniadania, Śniadanie, obiad i kolacja, Bez wyżywienia
 • Atrakcje w okolicy:
  Rowery, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Parki krajobrazowe

Opis

Agroturystyka Zakamionkiem położona jest w miejscowości Zubrzyca Górna u podnóża Babiej Góry( 1724,2 m n.p.m) w Beskidzie Wysokim na Orawie. Zubrzyca Górna jest wsią położoną w malowniczym krajobrazie u podnóża Babiej Góry w dolinie potoku Zubrzyca (dopływ Czarnej Orawy). Wznosi się na wysokości 650-800 m n.p.m.

Zubrzyca należy do regionu zwanego – Orawą, która to jest krainą historyczno-etnograficzna obejmująca obszar na terenie Polski i Słowacji. Polska Orawa położona u podnóża Babiej Góry, jest pn.-wsch. częścią Orawy i leży pomiędzy granicą państwa ze Słowacją na zachodzie a wododziałem Dunajca i Orawy (zach. zasięg Podhala) na wschodzie. Południową granicę wyznacza również granica państwa a północną – Pasmo Babiogórskie i wododział pomiędzy Skawą i Orawą. Orawa, nazywana też po Słowacku Oravą, a po Łacinie i Węgiersku Arvą czyli „szumiąca rzeka”.

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną naszej Zubrzycy jest Orawski Park Etnograficzny, która powstał na bazie dworku Moniaków, którego starsza część pochodzi z XVII wieku, a nowsza z 1784 roku. Dworek wraz z wyposażaniem i przyległymi mu obiektami przekazali państwu ostatni spadkobiercy w 1937 roku. W 1955 roku dwór Moniaków został odnowiony i utworzono tu pierwszy w Polsce po wojnie skansen – park etnograficzny. Oprócz zabudowań dworskich znajdują się inne charakterystyczne dla tego regionu obiekty przeniesione z innych wsi orawskich. W poszczególnych obiektach urządzono wystawy kompletnego wyposażenia wnętrz – tradycyjne meble, sprzęt domowy i gospodarski, zdobnictwo, stanowiące przejaw kultury ludowej Orawy.

W okolicy naszej miejscowości panują doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku, w tym jazdy konnej oraz turystyki pieszej i rowerowej. Niewątpliwie zarówno Orawa jak i jej okolicę są idealnym miejscem dla miłośników narciarstwa oraz snowboardu. Znajdują się tu liczne stoki o różnym stopniu trudności i długości tras. Każdy znajdzie tutaj miejsce idealne dla siebie. Od Białki Tatrzańskiej dzieli nas 41 km, a od Bukowiny Tatrzańskiej – 43 km.

Zapraszamy Państwa do naszego stylowego domu orawskiego, w którym przygotowaliśmy pokoje dwuosobowe z łazienkami, dwa studia czteroosobowe składające się z dwóch pokoi dwuosobowych i łazienki. Dla Gości do dyspozycji jest również piękny salon z kominkiem, jadalnia i kuchnia w pełni wyposażona (kuchenka, mikrofalówka, czajnik, lodówka, piekarnik, zmywarka, naczynia i sztućce itp.). Wszystkie pomieszczenia urządzone stylowo co tworzy to miejsce klimatycznym i nadaje mu wyjątkowości i niepowtarzalnej urody.W naszej Agroturystyce można skorzystać z wyżywienia, które przygotowujemy z własnych ekologicznych produktów i w miłej scenerii posmakować regionalnych przysmaków. Duży taras okalający budynek to idealne miejsce do podziwiania widoków. Rozległy ogród, który otacza nasz budynek to miejsce na ognisko oraz grilla a stylowa bacówka zachęca do odpoczynku i poczęstunku.

Jest to idealne miejsce na odpoczynek dla wszystkich i o każdej porze roku. Dla zainteresowanych Gości organizujemy kuligi z ogniskiem i poczęstunkiem zimą na saniach, a latem na wozach.

Serdecznie Zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 793 030 252
tel.+48(18) 28 521 55

Adres

Zubrzyca Górna 379
34-484 Zubrzyca Górna
Małopolskie, Powiat nowotarski

Displayed: 4997 - Domy do wynajęcia

Lokalizacja

Zubrzyca Górna 379 - 34-484 Zubrzyca Górna - Małopolskie, Powiat nowotarski