plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agroturystyka Fabryka Chusteczek

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 771
Wyświetlony: 137
Wygasa: 2021-05-21 08:04:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 502 799 266
https://www.facebook.com/fabrykachusteczek/
Plusy:
NOWOŚĆ

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne Fabryka Chusteczek znajduje się w XIII-wiecznej wsi Grabiszyce Dolne, na Pogórzu Izerskim. Góry Izerskie, wraz z Pogórzem Izerskim, czyli ich północnym przedpolem, są rajem dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Rozciągające się na horyzoncie lasy, łąki oraz wzgórza, przeplatające się z niewielkimi miasteczkami i wsiami, tworzą niezwykle specyficzny krajobraz Pogórza Izerskiego. Charakterystyczna architektura, pamiętająca jeszcze czasy wojenne, oraz niemal dziewicza przyroda sprawiają, że osoby zwiedzające tereny Pogórza Izerskiego mają wrażenie, że przenieśli się w zupełnie inne miejsce.

Poza majestatyczną przyrodą i piękną sudecką architekturą, niezwykle specyficzny klimat Pogórza Izerskiego tworzą także jeziora zaporowe i średniowieczne zamki, z których wiele zachowało się w doskonałym stanie. Obowiązkowym punktem na planie wycieczki powinna być Zapora Pilchowice.Warty zobaczenia jest również Zamek Czocha. Obiekt położony jest we wsi Sucha, położonej nad Jeziorem Leśniańskim. Zamek warto odwiedzić z początkiem czerwca, kiedy to organizowane są dni Zamku Czocha. Walki rycerskie i wybory królewny to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na turystów. Największą atrakcją prawego brzegu Kwisy są natomiast sztuczne ruiny Zamku Rajsko. Zburzony w XV w podczas wojen husyckich, dziś leży na terenie wsi Zapusta. Z wieży widokowej zamku widoczna jest przepiękna panorama Pogórza Izerskiego.

Nasze Grabiszyce to niezwykle długa wieś łańcuchowa w gminie Leśna, ciągnąca się w dolinie potoku Gabiszówka. Pierwsze wzmianki o niej znaleziono w dokumentach z 1241 roku. Jest przykładem typowej wsi łużyckiej, a jej długą historię zapisano między innymi w. stojących do dziś domach szachulcowych i przysłupowych. Fabryka Chusteczek to nie tylko gospodarstwo agroturystyczne. Obok naszego domu przed wojną działała manufaktura włókiennicza, co rozbudziło naszą pasję do wszelakich rzemiosł i umiejętności praktycznych. Chcemy odtworzyć niektóre tradycje, które jeszcze do niedawna były obecne w prawie każdej okolicznej wsi.

Do dyspozycji Gości przygotowaliśmy pokoje jedno, dwu i trzyosobowe oraz dwie ogólnodostępne łazienki, salę kominkową, kuchnię z pełnym wyposażeniem oraz piecem chlebowym. Na terenie posesji dla Gości jest parking, drewniany taras oraz miejsce na ognisko.

Serdecznie Zapraszamy!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje jednoosobowe, Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe
Udogodnienia w pokoju Widok, Kominek, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
Wyżywienie Śniadania
Atrakcje w okolicy Rowery, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat lubański, Dolnośląskie
Grabiszyce Dolne 71, 59-820 Grabiszyce Dolne

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić