plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agroturystyka Po Młynie

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 767
Wyświetlony: 159
Wygasa: 2021-05-15 11:09:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 607 079 478
tel.+48 697 079 478
http://www.pomlynie.com
Plusy:

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne Po Młynie położone jest w małej miejscowości Wilczoruda Parcela w gminie Pniewy w powiecie grójeckim. Główną atrakcją turystyczną powiatu grójeckiego są doliny rzeki Pilicy (południowa granica gmin: Nowe Miasto, Mogielnica i Warka) oraz rezerwaty przyrody zlokalizowane w gminach Belsk Duży, Pniewy, Grójec, Mogielnica.

Obszar powiatu grójeckiego bogaty jest w różnego rodzaju zabytki, a także miejsca o charakterze historycznym, które stanowią cenne źródło dziedzictwa kulturowego dla regionu. Jedną z cech charakterystycznych krajobrazu kulturowego powiatu jest różnorodność zabytków pod względem ich przeznaczenia, jak również usytuowanie. Są to zarówno obiekty sakralne, a wśród nich, drewniany kościół z XVII w. p.w. Św. Trójcy w Chynowie, kościół drewniany z 1618 r. p.w. św. Wawrzyńca w Wilkowie (gm. Błędów), w pocz. XIX w. w ruinie, odrestaurowany w 2. ćw. XIX w. Ponadto są tutaj stanowiska archeologiczne, zabytki przemysłowe oraz zespoły dworsko-parkowe i pałacowo-parkowe. Warto zobaczyć również Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie – kościół wzniesiony na wzgórzu, które w XIII w. wojsko księcia mazowieckiego usypało w podzięce Bogu za odniesione zwycięstwo nad wrogiem.

Powiat grójecki znany jest dodatkowo z dobrze rozwiniętych szlaków turystycznych zarówno rowerowych, pieszych jak i wodnych. Usytuowane są one głównie na terenach będących obszarami atrakcyjności turystycznej (cieki wodne, rezerwaty przyrody, zabytki).

Jeżeli marzycie Panstwo o wypoczynku w ciszy, otoczeniu przyrody, w towarzystwie przyjaciół lub rodziny – ta oferta jest dla Was.

Całkowicie do Państwa dyspozycji proponujemy drewniany dom z 1920 roku, z piecem kaflowym, kominkiem, pianinem, wieloma obrazami i rzeźbami współczesnych artystów, drewnianymi podłogami w czterech pokojach w amfiladzie, łazienką z prysznicem, w pełni wyposażoną kuchnią, TV oraz dostępem do internetu. Ogrodzony teren ok. 5ha rozciągający się wzdłuż rzeki Jeziorki z jednej strony i lasem z drugiej daje możliwość obcowania z przyrodą i szansę na spotkanie z lisem, sarną, zającem lub bobrem i wydrą.

Zapraszamy dodatkowo na zajęcia i warsztaty z:

- ceramiki,

- wikliniarstwa,

- śpiewu tradycyjnego,

- rysunku i malarstwa, które prowadzone są przez doświadczonych artystów, rzemieślników i animatorów kultury.

Serdecznie Zapraszamy!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje dwuosobowe
Udogodnienia w pokoju Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Ekspres do kawy, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
Wyżywienie Śniadanie, obiad i kolacja
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze

Lokalizacja

Powiat grójecki, Mazowieckie
Wilczoruda Parcela 3, 05-562 Pniewy

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić