plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Narwany Biebrzyk - Gdzie Biebrza spotkała się z Narwią

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 769
Wyświetlony: 147
Wygasa: 2021-05-18 11:22:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 601 152 032
https://biebrzyk.pl
Plusy:
NOWOŚĆ

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne Narwany Biebrzyk położone jest w miejscowości Wizna w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego, który chroni rozległe i prawie niezmienione dolinowe torfowiska z unikalną różnorodnością gatunków roślin, ptaków i innych zwierząt.

Okolica, w której znajduje się nasza agroturystyka ma do zaoferowania również ponad 600 km szlaków turystycznych – pieszych, rowerowych i kajakowych. Spośród wielu tras rowerowych, uwagę należy zwrócić na „Podlaski Szlak Bociani”. Szlaki piesze w czasie wiosennych rozlewisk są niełatwe do przebycia, ale rekompensatą za trud są wspaniałe widoki krajobrazu oraz przylatujące w tym okresie ptaki. Specjalnie dla pasjonatów ornitologii przy szlakach zbudowano wieże obserwacyjne, z których można dostrzec nierzadko unikatowe gatunki ptaków oraz oczywiście łosie i inne zwierzęta. Dużą popularnością cieszą się szlaki w basenie środkowym, które zaczynają się przy leśniczówce Grzędy.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jest Twierdza Osowiec z końca XIX w. Zlokalizowana jest w pobliżu siedziby dyrekcji parku. Do zwiedzania udostępniony jest Fort i Muzeum Twierdzy Osowiec.

Do dyspozycji Gości przygotowaliśmy 5 pokoi dwuosobowych, każdy z łazienką, w pełni wyposażona kuchnia oraz obszerna sala z kominkiem. W trakcie pobytu w naszym gospodarstwie zapraszamy naszych Gości i nie tyko ich na malowniczą podróż katamaranem pasażerskim. Rejs ma charakter przyrodniczo - krajoznawczy i każdemu może dostarczyć wielu ciekawych wrażeń. Naturalne doliny rzeczne Biebrzy i Narwi znane są w Europie z zachowania wyjątkowego świata roślin i zwierząt. W czasie podróży mijamy rozległe zalewowe łąki, od wiosny okupowane przez wiele rzadkich gatunków ptaków, żeremia bobrowe, a przy odrobinie szczęścia spotkanie z królem bagien - łosiem. Łódź jest 12 - osobowa, posiada komfortowe siedzenia, jest stabilna, zadaszona i można podróżować w każdych warunkach pogodowych. Rejsy rozpoczynają się od wczesnej wiosny i trwają do późnej jesieni, od wschodu do zachodu słońca.

Serdecznie Zapraszamy!!

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Powiat łomżyński, Podlaskie
ul. Kombatantów 2 , 18-430 Wizna

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić