plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Pod Kogutkiem - Agroturystyka Kruklanki

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 744
Wyświetlony: 914
Wygasa: 2021-03-20 13:16:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(87) 421 73 16
tel.+48 504 796 807
http://www.podkogutkiem.agrowakacje.pl
Plusy:

Opis

Agroturystyka Pod Kogutkiem położona jest na skraju małej, uroczej mazurskiej wsi jaką bez wątpienia są Kruklanki. Nasze Kruklanki położone są w północno-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, w powiecie giżyckim, we wschodniej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Prawdziwym bogactwo naszej krainy są lasy - Puszcza Borecka i jeziora z najbliżej leżącym jeziorem Gołdapiwo. Atrakcyjność terenu najlepiej można poznać poruszając się po okolicy pieszo lub na rowerze. W tym celu między innymi wytyczono trasę spacerowej ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej, na której możemy podziwiać i poznawać nie tylko przyrodnicze walory, ale także i historię mazur. W urozmaiconym krajobrazowo terenie spotykamy bardzo liczne pozostałości umocnień z okresu II wojny światowej. Wchodziły one w skład Giżyckiego Rejonu Umocnień.

Większość tutejszych wsi powstała na bazie osadnictwa szesnastego wieku. Jedynym świadkiem tamtych wydarzeń jest kościół w Kruklankach, wybudowany w 1574 roku, który w stylu stanowi transpozycję baroku na kościelne tradycje gotyckie. Na terenie gminy znajdują się również pozostałości jednego z największych żelbetowych mostów kolejowych na Mazurach. Most zbudowany został we wsi Grądy Kruklaneckie w 1908 roku ponad ciekiem wodnym łączącym jeziora Gołdopiwo i Kruklin. Był to most pięcioprzęsłowy wielkością dorównujący mostom w Stańczykach. Warto obejrzeć także zespół dworca kolejowego z 1905 roku, cmentarz ewangelicki, przykościelny, obecnie parafialny rzymskokatolicki z XV w., pozostałości cmentarza ewangelickiego rodzinnego na przesmyku pomiędzy jeziorami Gołdapiwo i Brożówka.

Zapraszamy również do nieopodal leżącego Giżycka uznawanego za letnią stolicę Warmii i Mazur, nazywana polską stolicą żeglarstwa. I nic w tym dziwnego, bowiem miasto otacza 7 jezior, z których największe to Niegocin i Kisajno. Mniejsze okoliczne zbiorniki to Tajty, Tracz, Wojsak, Duża i Mała Popówka. Powstały przy nich porty, przystanie i kluby żeglarskie, w których można czarterować jachty oraz prowadzi się szkolenia i obozy żeglarskie.Z pewnością każdy wodniak będzie zachwycony pobytem w Giżycku. Również wędkarze nie będą zawiedzeni no i oczywiście miłośnicy plażowania.

Poza uciechami wodnymi Giżycko oferuje też inne atrakcje, w mieście zachował się wspaniały przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej - Twierdza Boyen, udostępniona do zwiedzania. Ciekawym obiektem jest też most obrotowy - jedyna czynna w Europie konstrukcja tego typu obsługiwana ręcznie.

Do dyspozycji Państwa pozostają też oznakowane trasy rowerowe, które przecinają pola, lasy i łąki. Pagórkowaty teren, z długo zalegającą pokrywą śnieżną, sprzyja uprawianiu narciarstwa biegowego i organizowaniu kuligów.

Praktycznie każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie - od beztroskiego wypoczynku po aktywną turystykę (spływy kajakowe, rowery, staw rybny, świetlica z kominkiem, ping-pongiem oraz piłkarzykami).

Na Państwa przybycie przygotowaliśmy w cichej i spokojnej okolicy w murowanym domu o powierzchni 100 m/kw wygodne pokoje: 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami, TV i aneksem kuchennym. Dodatkowo do Państwa dyspozycji świetlica z kominkiem, TV, stół do tenisa oraz piłkarzyki.

Ponadto na terenie naszego siedliska dysponujemy trzema domkami letniskowymi z użytkowym poddaszem, które są doskonałą ofertą dla rodzin z dziećmi. Naszym Gościom odwiedzającym nas proponujemy również skorzystanie z produkowanych w gospodarstwie soków tłoczonych na zimno oraz przetworów owocowo - warzywnych.

Serdecznie zapraszamy do Agroturystyki Pod Kogutkiem!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe, Pokoje czteroosobowe
Udogodnienia w pokoju Balkon, Taras, Widok, Kominek, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Zwierzęta domowe są akceptowane, Parking
Wyżywienie Śniadania
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Plaża, Wycieczki krajoznawcze, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat giżycki, Warmińsko-mazurskie
ul. Wodna 10, 11 - 612 Kruklanki

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić