plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Stara Szkoła nad Jeziorem Czarne

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 555
Wyświetlony: 1395
Wygasa: 2020-06-08 20:54:00
0.00 (0 głosów)

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Stara Szkoła nad Jeziorem położona jest w małej malowniczej wsi Czarne w gminie Dubeninki, która położona jest w powiecie gołdapskim, na północno-wschodnim skraju województwa warmińsko-mazurskiego. Północna granica gminy pokrywa się z 20 kilometrowym odcinkiem granicy polsko-rosyjskiej, z Obwodem Kaliningradzkim. Przy wschodnim krańcu tego odcinka znajduje się tzw. trójstyk, w którym zbiegają się granice trzech państw: Polski, Rosji i Litwy.

Całą okolicę tworzą malownicze pejzaże urozmaicone wzgórzami i dolinami, polami i łąkami z zachowanymi śródpolnymi zadrzewieniami. Krajobraz upiększają: jeziora czyste i rybne oraz liczne rozlewiska, będące siedzibą bobrów, a przede wszystkim kompleks Puszczy Rominckiej, która była dawniej zamkniętym rewirem łowieckim cesarza niemieckiego i króla pruskiego Wilhelma II. Do dziś zachowały się pamiątki po najsłynniejszych cesarskich polowaniach zwane Głazami Wilhelma. W miejscach ustrzelenia wyjątkowych okazów cesarz kazał stawiać głaz z odpowiednią inskrypcją, mówiącą o dacie polowania oraz o wielkości zwierzyny. Sławę puszczy przynosił tzw. jeleń romincki o szczególnie dorodnym porożu.

Nasze siedlisko jest idealnym miejscem do uprawiania aktywnej turystyki. Umożliwia to sieć szlaków pieszych i rowerowych oraz liczne ścieżki historyczno-przyrodnicze i dydaktyczne o różnorodnej tematyce. Amatorów pieszych wycieczek na pewno zadowolą szlaki zielony i czerwony. Wędrując tymi szlakami mamy możliwość napotkania najprzeróżniejszych form polodowcowego krajobrazu.

Zapraszamy do stuletni budynek Starej Szkoły w malutkiej wsi nad jeziorem Czarne, gdzie przygotowaliśmy dla Państwa zarówno miejsca noclegowe utrzymane w stylu nawiązującym tradycji stuletniego budynku. Oprócz miejsc noclegowy, pięknej plaży proponujemy  skorzystanie z warsztatów lepienia w glinie oraz po wcześniejszym uzgodnieniu jest możliwość oddania się zabiegom relaksacyjnym, masażom.

Dla miłośników koni w odległości 5 km od naszego domu znajduje się zaprzyjaźnione Stadniny koni.

Serdecznie zapraszamy do naszej Starej Szkoły!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje dwuosobowe, Pokoje czteroosobowe
Udogodnienia w pokoju Widok, Kominek, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny, Żelazko/deska do prasowania
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
Wyżywienie Śniadania, Bez wyżywienia
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Plaża, Wycieczki krajoznawcze, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat gołdapski, Warmińsko-mazurskie
Czarne 8, 19-504 Dubeninki

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić