plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Kemping "Zielona Dolina"

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 269
Wyświetlony: 889
Wygasa: 2021-05-22 13:52:00
0.00 (0 głosów)
Cena: od 10 PLN/osoba za dobę PLN
Plusy:

Opis

Serdecznie zapraszamy na wypoczynek na kempingu „Zielona Dolina” w Kośminie nad Wieprzem w północno-zachodniej Lubelszczyźnie, miejscu, w którym znajduje się Obszar Chronionego Krajobrazu „Pradolina Wieprza” a część dorzecza  to tzw. „Dolny Wieprz” objęty programem Natura 2000.

Kemping „Zielona Dolina” znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Wieprz, w jej malowniczym zakolu. Jest ogrodzony i dozorowany przez całą dobę.

Obok niego działa przystań z pomostem dla kajakarzy oraz wypożyczalnia kajaków i kijków do nordic-walking.

Na kempingu znajdziesz: pole namiotowe na 60 stanowisk obozowych; 11 stanowisk z przyłączami elektrycznymi dla kamperów; nowoczesne sanitariaty i prysznice; stanowiska do zmywania naczyń i punkt poboru wody do picia; pomieszczenie recepcyjne z punktem informacji turystycznej; miejsce rekreacyjne z drewnianymi wiatami wyposażonymi w stoły i ławy do siedzenia; przystań z pomostem dla kajakarzy i stojaki na kajaki, a obok plac zabaw dla dzieci, siłownia, boisko i sklepik z produktami lokalnymi.

Na zamówienie organizujemy katering. Tutaj nie będziesz się nudzić. Możesz spędzić czas aktywnie w kajaku, na rowerze, z kijkami lub w siodle albo leniwie wylegując się na łonie natury nad malowniczo meandrującą rzeką Wieprz.

To wymarzone miejsce, gdzie można rozpoczynać lub kończyć spływy kajakowe, spacery i marsze nordic walking, wyprawy rowerowe, wycieczki ornitologiczne czy przejażdżki konne. Tutaj piękno natury przenika się z ciekawą historią miejscowości i okolic.

W sąsiedztwie kempingu można zwiedzić zabytkowy dwór Kossaków – miejsce urodzin Zofii Kossak, wybitnej polskiej pisarki.

W Kośminie krzyżuje się wiele oznakowanych szlaków turystycznych, w tym: szlak kajakowy, szlak rowerowy, szlak ornitologiczny i szlak konny.

W pobliskim rezerwacie przyrody jest oznakowany szlak nordic-walking.

Informacje dodatkowe

Udogodnienia Parking
Wyżywienie Bez wyżywienia
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Skanseny regionalne, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat puławski, Lubelskie
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić